הפלסטינים: הרוג במהומות בקלנדיה

על רקע תפילות יום שישי האחרון של הרמדאן, החלו עשרות מתפללים שעשו את דרכם להר הבית להשליך אבנים ולנסות לפרוץ את מחסום קלנדיה. כוח מג"ב שהיה במקום השתמש באמצעים לפיזור הפגנות שעל פי דיווחים פלסטינים, גרמו למותו של גבר בשנות ה-40 לחייו. שני שוטרים ישראלים נפצעו קל מיידוי אבנים וטופלו בשטח

מחסום קלנדיה, היום

שני שוטרי מג"ב נפצעו קל היום (שישי) מיידוי אבנים לאחר שעשרות מתפללים פלסטינים ניסו לפרוץ את מחסום קלנדיה הסמוך לירושלים. כוחות הביטחון שהיו במחסום השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות נגד המתפרעים, וכלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי אדם אחד נהרג.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", גבר בשנות ה-40 לחייו נחנק למוות כתוצאה משימוש צה"ל בגז מדמיע ופונה לבית החולים ברמאללה שם נקבע מותו. שני השוטרים הישראלים טופלו במקום.

כבר מהבוקר הגבירה משטרת ישראל את הכוננות במזרח ירושלים, בעיקר בעיר העתיקה, לקראת יום השישי האחרון של חודש הרמדאן ואירועי ליל אל קאדר שייערכו בלילה בהר הבית. בנוסף חוששים במשטרה מפני מתקפות טרור נוספות על רקע פיגועי הדקירה אתמול בקריית ארבע ובנתניה.

אלפי שוטרים ניצבים משעות הבוקר בכל שכונות מזרח העיר, בכפרים, בעיר העתיקה וסביב מתחם הר הבית. השוטרים יאבטחו את תפילת יום השישי האחרון של הרמדאן, שאליה צפויים להגיע בצהריים עשרות אלפי מתפללים, ובהם גם מתפללים פלסטינים שיגיעו בהסעות מיוחדות מהשטחים. מלבד התפילה המתוחה בצהריים, נערכים במשטרה לאירועי הלילה בהר הבית, אז תתקיים התפילה המיוחדת לכבוד ליל הגורלות. גם אליה אמורים להגיע עשרות אלפי מתפללים.

בשנים האחרונות כמה מאות מהמתפללים התעמתו עם כוחות המשטרה במהלך הפיזור של תפילת ליל אל קאדר ולכך נערכים גם היום. במקביל, נערכת המשטרה גם בשאר אזורי הארץ בכוננות מוגברת בעקבות שני הפיגועים אתמול. ההנחיה שניתנה - להגביר את הנוכחות בעיקר בריכוזי קהל בין השאר כדי לנסות ולהגביר את תחושת הביטחון של האזרחים.