שלפה סכין, ניסתה לדקור - ונורתה

מחבלת נכנסה לעמדת הבידוק בכניסה למערת המכפלה בחברון וניסתה לדקור חיילי משמר הגבול שהיו במקום. המחבלת נורתה וחוסלה - אין נפגעים ישראלים באירוע. בשעות הצהריים נתפסה צעירה נוספת, גם בסמוך למערת המכפלה, שברשותה סכין מוסלקת. שוטרי מג"ב העבירו אותה לחקירת גורמי הביטחון

מערת המכפלה. היום. (דיווחי הרגע)

מחבלת ניסתה לבצע הבוקר (שישי) פיגוע דקירה במערת המכפלה בחברון. לפי הדיווחים המחבלת התקרבה אל עבר עמדת בדיקה בה עמדו לוחמי משמר הגבול וניסתה לדקור את אחד הלוחמים. הלוחמים ירו במחבלת וניטרלו אותה, בהמשך נקבע מותה. אין נפגעים ישראלים באירוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבלת הגיעה לעמדת הבידוק בכניסה למערת המכפלה ועוררה את חשדם של לוחמי משמר הגבול שהיו מוצבים באיזור. הלוחמים עיכבו את החשודה והפנו אותה לחדר צדדי על מנת לבצע בדיקה קפדנית. בשלב זה המחבלת שלפה סכין וניסתה לדקור את הלוחמת שביצע את הבידוק. לוחם נוסף שהיה בחדר הגיב במהירות, ירה וניטרל את המחבלת. המחבלת בת ה-20 היא תושבת הכפר בני נעים ממנו יצא גם המפגע שרצח את הלל יפה אריאל אתמול.

בשעות הצהריים נערה בת 15 נעצרה בסמוך למערת המכפלה בחברון. הצעירה עוררה את חשדם של לוחמי משמר הגבול שהיו במקום. לאחר שנערך חיפוש בחפציה התגלתה סכין שאותה הסליקה. הלוחמים עצרו את הצעירה והעבירו אותה לחקירת כוחות הביטחון.

בפיגוע שאירע אתמול (חמישי) בשכונת החרסינה שבקריית ארבע, דקר מחבל פלסטיני שהצליח לחדור ליישוב, את הנערה הלל יפה אריאל, בת 13 וחצי - ופצע אותה באורח אנוש. לאחר שהובהלה לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. באירוע נפגע אדם נוסף, כבן 30, והוא סובל מפצעי ירי.

זירת הפיגוע

מספר שעות לאחר מכן, מחבל פלסטיני, שוהה בלתי חוקי תושב טול כרם, תקף בסכין עוברים ושבים באזור השוק העירוני בנתניה. הוא דקר גבר בן 45 ואישה בת 60. השניים פונו עם פציעות בפלג גופם העליון לבית החולים לניאדו - משם נמסר כי הגבר נותח ומצבו בינוני, בעוד האישה מאושפזת במצב קל. המחבל נורה למוות על ידי בעל דוכן בשוק. המשטרה פתחה בחקירה ומנסה לברר האם הוא פעל לבדו.