אחרי הפיגועים: כוננות בהר הבית

אלפי שוטרים יתפרשו במזרח י-ם לקראת תפילות יום השישי האחרון של חודש הרמדאן וליל אל קאדר. אלפי מתפללים יגיעו להר הבית לאורך כל היום. בלילה: צה"ל נערך להריסת בית המחבל שרצח את בת ה-13 בקריית ארבע

כוננות בהר. ארכיון

משטרת ירושלים מגבירה החל מהבוקר (שישי) את הכוננות במזרח ירושלים, בעיקר בעיר העתיקה, זאת לקראת יום השישי האחרון של חודש הרמדאן ואירועי ליל אל קאדר שייערכו בלילה בהר הבית. בנוסף חוששים במשטרה מפני מתקפות טרור נוספות על רקע פיגועי הדקירה אתמול בקריית ארבע ובנתניה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי שוטרים ניצבים משעות הבוקר בכל שכונות מזרח העיר, בכפרים, בעיר העתיקה וסביב מתחם הר הבית. השוטרים יאבטחו את תפילת יום השישי האחרון של הרמדאן, שאליה צפויים להגיע בצהריים עשרות אלפי מתפללים, ובהם גם מתפללים פלסטינים שיגיעו בהסעות מיוחדות מהשטחים.

מתפללים בהר הבית

מלבד התפילה המתוחה בצהריים, נערכים במשטרה לאירועי הלילה בהר הבית, אז תתקיים התפילה המיוחדת לכבוד ליל הגורלות. גם אליה אמורים להגיע עשרות אלפי מתפללים.

בשנים האחרונות כמה מאות מהמתפללים התעמתו עם כוחות המשטרה במהלך הפיזור של תפילת ליל אל קאדר ולכך נערכים גם היום. במקביל, נערכת המשטרה גם בשאר אזורי הארץ בכוננות מוגברת בעקבות שני הפיגועים אתמול. ההנחיה שניתנה - להגביר את הנוכחות בעיקר בריכוזי קהל בין השאר כדי לנסות ולהגביר את תחושת הביטחון של האזרחים.

נערכים להריסה. המחבל מקריית ארבע

בתוך כך, בשעות הלילה ביצעו כוחות צה"ל והמינהל האזרחי מיפוי הנדסי של בית המחבל שרצח את הנערה הלל יפה אריאל אתמול בקריית ארבע ופצע אזרח נוסף באורח קשה. הכוחות בחנו את ביתו של המחבל, מוחמד טראירה בכפר בני נעים הסמוך לחברון.