‎נדקרה בפיגוע, יום לפני חתונת בתה: "הרגשתי מלא דם"

לובה גדימוב הייתה במספרה בנתניה בהכנות אחרונות לחתונה, כשהמחבל תקף. היא נפצעה קל אבל לא חושבת שתגיע לאירוע: "אני חלשה כי איבדתי דם, העיקר שתהיה חתונה". הבת מרינה: "היא מנסה להיראות חזקה בשבילי"

בפיגוע הדקירה שהתרחש אמש(חמישי) סמוך לשוק בנתניה נפצעו שני ישראלים, גבר במצב בינוני ואישה במצב קל - לובה גדימוב, ששהתה במספרה לקראת חתונת בתה שתיערך מחר. מבית החולים לניאדו בעיר נמסר כי מצבה מוגדר קל וייתכן כי היא תועבר לבית החולים בילינסון לצורך המשך טיפול - וככל הנראה לא תשתתף בשמחת בתה. בשיחה עם חדשות 2 Online שחזרה גדימוב את הרגע בו תקף אותה המחבל: "הרגשתי מכה חזקה בגב, ראיתי שיצא הרבה דם". בתה הגיבה בתדהמה: "אתה לא חושב אף פעם שזה יקרה למישהו שאתה מכיר".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מרגישה בסדר, חלשה כי איבדתי הרבה דם", הוסיפה גדימוב בשיחה מבית החולים. "לא נראה לי שאני אגיע לחתונה, המצב שלי לא כל כך טוב". לובה סיפרה כי לא ראתה את התוקף מגיח מאחוריה: "שמעתי את הספרית צועקת וישר הבנתי שזה פיגוע. כולם צעקו מחבל מחבל, אני כל הזמן הייתי בהכרה ושמעתי הכל". על שמחת בתה, ממנה ככל הנראה תיעדר מסיבות רפואיות, אמרה: "העיקר שתהיה חתונה".

בתה מרינה סרקוב סיפרה לחדשות 2 Online על הפציעות שנגרמו לאמה: "היא בהכרה מלאה, נפצעה בגב ויש לה נפיחות בצוואר. היא סיפרה שהיא ישבה במספרה ועיצבה שיער לקראת החתונה שלי מחר. כשהיא הייתה עם צבע על השיער בחוץ היא שמעה שכולם צועקים והרגישה שיש עליה דם. היא פשוט צעקה לאנשים להזמין אמבולנס היא לא הבינה מה קרה".

"אמא מנסה להיראות חזקה"

הפיגוע תפס את מרינה בהכנות אחרונות לקראת האירוע הגדול: "אני הייתי באולם האירועים בתל אביב, אירגנתי את החתונה ואז התקשרו אלי. הייתי רוצה להאמין שהיא תהיה בסדר למחר אבל זה תלוי ברופאים. היא מנסה להיראות חזקה ולצחוק, כי היא יודעת שגם אני מתחתנת מחר וגם אני בהיריון אז היא עושה את עצמה חזקה בשבילי". מבית החולים לניאדו נמסר כי הגבר שנדקר בפיגוע נותח ומצבו בינוני ויציב.

שניות ספורות לאחר ששוהה בלתי חוקי דקר ופצע את שני הישראלים, עוברי אורח ובעלי דוכנים בשוק מיהרו לנסות ולהשתלט על המחבל. בתיעוד ממצלמת אבטחה נראים האזרחים כשהם מזהירים אחד את השני מפני המחבל ומנסים לפגוע בו עם חפצים שונים ובהם כיסאות. בהמשך נראה האזרח החמוש שולף את נשקו ויורה במחבל למוות.

רגעים לאחר ההשתלטות על המחבל (דיווחי הרגע)

"היה פה נס, הצליחו לעצור אותו לפני שפגע בעוד אנשים"

שמעון בן דוד, אחד האזרחים שהשתתפו בנטרול המחבל, סיפר בריאיון לאתר "בחדרי חרדים" על השתלשות האירועים: "הבן אדם הגיע מהצומת של ששת הימים - אחרי שהוא כבר הספיק לדקור בן אדם אחד, הוא התחיל לרוץ לכיוון המספרה שמול העסק שלי ושם הוא דקר את השכנה מלמעלה. שמענו צעקות מאנשים במספרה וראינו שהוא בא לדקור מישהו שישב על כסא בחוץ: הוא הצליח להרחיק אותו עם מקל הליכה".

בן דוד סיפר כי הוא וחברו גולן יוספן, המנהלים את סופר "זול למהדרין" במקום, רצו לזירה - שם גולן היה זה שירה במחבל: "אנחנו היינו בתוך המזנון וראינו את שקרה. גולן שהוא עם הנשק פה ואחראי על העסק רץ אחריו ואז ראיתי שעוד עובדים מתנפלים עליו. גולן דרך את הנשק כי הבנו שזה מחבל והוא ירה בו איזה עשרה כדורים. זה פשוט נס מה שהיה פה, לא יודע אם לא היו נפגעים עוד אנשים - הוא הצליח לעצור אותו לפני שפגע בעוד אנשים".

עד הראייה סיפר כי המחבל לבש חולצה שחורה: "הוא איזה שני מטר גובה, בחור בריא הוא התחיל להסתובב מצד לצד בין החנויות, לא הצליח להיכנס לחנויות ורץ לכיוון המחסום - הוא ראה את גולן דולק אחריו, הסתובב לעברו ובא לתקוף אותו. גולן לא נתן לו צ'אנס. הוא נשאר לעמוד גם אחרי שספג כדור ועוד כדור. לא יכול לחשוב מה היה קורה אם גולן לא היה עם הנשק. לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם הוא היה ממשיך ברחוב ונכנס לשוק".