שני פצועים בפיגוע דקירה בנתניה‎

פלסטיני תושב טול כרם דקר בסכין עוברי אורח באזור השוק העירוני. גבר בן 45 שנפצע בינוני ואישה כבת 60 שנפצעה קל טופלו במקום ע"י מד"א ופונו לבית החולים. אזרח חמוש בנשק שזיהה את המתרחש ירה במחבל והרג אותו

אירוע טרור שני תוך שעות: מחבל פלסטיני, שוהה בלתי חוקי תושב טול כרם, תקף הערב (חמישי) בסכין עוברים ושבים באזור השוק העירוני בנתניה. הוא דקר גבר בן 45 ואישה בת 60. השניים פונו עם פציעות בפלג גופם העליון לבית החולים לניאדו - משם נמסר כי הגבר נותח ומצבו בינוני, בעוד האישה מאושפזת במצב קל. המחבל נורה למוות על ידי בעל דוכן בשוק. המשטרה פתחה בחקירה ומנסה לברר האם הוא פעל לבדו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 19:10 התקבלו במשטרה ובמד"א דיווחים על דקירות באזור השוק בנתניה וכוחות גדולים הוזעקו למקום. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, גבר בן 46 מהכפר שוויכה ליד טול כרם, דקר תחילה את הגבר ולאחר מכן נכנס לחנות ודקר את האישה. בשלב מאוחר יותר הוא נמלט לרחוב שוהם בעיר, שם הבחין בו האזרח החמוש שירה לעברו. 

במשטרה התקבל דיווח גם על ירי בפינת הרחובות הסמוכים, ומחסומים משטרתיים הוקמו בכדי לנסות ולאתר סייענים אפשריים למעשה.

התוקף שנוטרל (עזרי עמרם, חדשות 2)

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר, איחלה החלמה מהירה לפצועים והתייחסה לתגובה לאירוע: "אני מחזקת את ידיהם של כוחות השיטור העירוניים, כוחות הביטחון וכל מי שסייע בנטרול המחבל". ראשת העיר ציינה כי "נתניה ידעה בעבר אירועים קשים, וזהו מקרה הדקירה השני בחדשיים האחרונים. זהו מעשה שפל של מחבל שכל מטרתו לפגוע בישראלים באשר הם, תוך רצון לשבש את מהלך החיים שלנו. אנו, תושבי נתניה, לא ניתן לרוצח שפל לשבש את מהלך החיים בעיר וכפי שאמרתי בעבר, את המנגינה של נתניה איש לא יצליח להפסיק".

פיירברגר איכר הוסיפה ושיבחה את התנהלותו של פרחאן מאלק, פקח עירוני שחתר למגע עם המחבל וסייע בנטרולו: "כל הכבוד לאזרחים ולאנשי החוק שפעלו ביד אחת להכנעת המחבל ובכך מנעו אסון גדול יותר". עיריית נתניה הקימה חפ"ק משותף עם משטרת ישראל בזירת האירוע, והנהלת העיר וצוותי הרווחה מנהלים קשר שוטף עם הפצועים ומשפחותיהם לצורך ליווי וסיוע ככל שיידרש.

פאראמדיק מד"א ארז אנגל וחובש רפואת חירום במד"א שלומי פילו שטיפלו בפצועים סיפרו: "כשהגענו לרחוב הייתה המולה רבה. על המדרכה שכב גבר כבן 40 דקור בפלג גופו העליון כשאזרחים עוצרים לו את הדימום".

השניים הוסיפו כי "תוך כדי שאנחנו מטפלים בו ומעלים אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ הוציאו אלינו מהשוק פצועה נוספת כבת 62 כשהיא בהכרה מלאה וסובלת גם כן מפצע דקירה בפלג גופה העליון. שני הפצועים קיבלו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל עצירת דימומים ופונו במהירות לבית החולים תוך כדי המשך טיפול רפואי".

זירת הפיגוע בקריית ארבע, הבוקר (TPS)

הפיגוע הערב מגיע לאחר שהבוקר רצח מחבל בן 17 את הלל יפה אראל בת ה-13 בעת שישנה בביתה בשכונת החרסינה בקריית ארבע. חברי כיתת הכוננות של היישוב פרצו אל הבית וחיסלו את המחבל, כשבמהלך הפריצה נפגע אחד מהם, כבן 30, מירי.

הילדה הובהלה במצב אנוש לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. מספר שעות לאחר פיגוע הדקירה, נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן להתייעצות ביטחונית. השניים החליטו על הטלת כתר על הכפר בני נעים ממנו יצא המחבל מוחמד טראירה, ועל שלילת היתרי עבודה מהחמולה אליה השתייך. כמו כן הוכנס ביתו של המחבל להליכי לאישור לקראת פיצוץ.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, עזרי עמרם, יואב אבן, ברהנו טגניה וגלעד שלמור.