ניסוי מוצלח למערכת הטילים "ברק 8"

התעשייה האווירית בשיתוף חיל האוויר ההודי, ביצעה בהצלחה ניסוי יירוט במערכת הגנה יבשה-אוויר בשטח הודו. מדובר במערכת מתקדמת להגנה אווירית מפני טילים, המספקת מענה למגוון איומים אוויריים - בין היתר היא תסייע להגנה מפני טילים שיש ברשות חיזבאללה בלבנון

הסתיים בהצלחה. מתוך הניסוי (מתוך אתר NDTV)

המערכת שתגן מפני טילי חיזבאללה: התעשייה האווירית, בשיתוף ה-DRDO וחיל האוויר ההודי, ביצעה היום בהצלחה ניסוי יירוט במערכת הגנה יבשה-אוויר (מערכת "ברק 8") בשטח הודו. מדובר במערכת מתקדמת להגנה אווירית מפני טילים, הפועלת בתצורה יבשתית ואווירית, הנותנת מענה למגוון רחב של איומים מהאוויר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הניסוי הביא לידי מבחן את כל רכיבי מערכת הנשק לשביעות רצונם של נציגי הלקוחות. בפיתוח המערכת שותפים גם אלתא - חטיבה וחברה בת של התעשייה האווירית, רפאל מערכות לחימה, וחברות נוספות.

בישראל תותקן המערכת על ספינות הטילים של חיל הים והיא נועדה להגן עליהן ועל אסדות הגז מפני טילי חוף-ים שיש בידי החיזבאללה מדגם C-802 - דגם הטיל שפגע באח"י חנית במלחמת לבנון השנייה, תקרית בה נהרגו ארבעה חיילי צה"ל.

עוד נועדה המערכת להגן מפני טילי ה"יאחונט" המתקדמים שקיבל חיזבאללה מסוריה בשנה האחרונה ויכולים לפגוע בטווחים של 300 קילומטרים - טווח המאיים על נמלי הים של ישראל ועל אסדות הגז.