"העולם כולו צריך לגנות את הרצח"

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן קיימו התייעצות ביטחונית זמן קצר לאחר הפיגוע בקריית ארבע והורו על היערכות להריסת בית המחבל ועל הטלת כתר על הכפר. "הרצח המחריד של ילדה תמימה במיטתה, ממחיש את תאוות הרצח וחוסר האנושיות של הטרוריסטים ", אמר רה"מ

הורו על היערכות להריסת בית המחבל (פלאש 90, יונתן סינדל)

מספר שעות לאחר פיגוע הדקירה הרצחני בקריית ארבע בו נרצחה הלל יפה אריאל בת ה-13, נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן להתייעצות ביטחונית. השניים החליטו על הטלת כתר על הכפר בני נעים ממנו יצא המחבל, ועל שלילת היתרי עבודה מהחמולה אליה השתייך. כמו כן הוכנס ביתו של המחבל להליכי לאישור לקראת פיצוץ.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרצח המחריד של ילדה תמימה במיטתה, ממחיש את תאוות הרצח וחוסר האנושיות של הטרוריסטים שטופי ההסתה מולם אנו ניצבים", אמר ראש הממשלה נתניהו. "העם כולו מזדהה עמוקות עם כאבה של המשפחה ואומר למרצחים- לא תשברו אותנו".

חיילי צה"ל פושטים על בית המחבל

"נמשיך לפעול באופן תקיף ונחוש נגד הטרור בכל מקום ובכל זמן", הוסיף נתניהו. "העולם כולו צריך לגנות את הרצח הזה כשם שהוא מגנה את הפיגועים באורלנדו ובריסל. אני מצפה מההנהגה הפלסטינית לגנות באופן חד וברור את הרצח האכזרי ולפעול באופן מיידי להפסקת ההסתה שמובילה לרצח ילדים במיטתם ולא נגד מדינה שפועלת להגן על ילדיה ועל אזרחיה."

נרצחה במיטתה. הלל יפה (באדיבות המשפחה)

בפיגוע שאירע הבוקר בשכונת החרסינה שבקריית ארבע, דקר המחבל מוחמד טראירה, בן 17 מבני נעים את הנערה הלל יפה אריאל ופצע אותה באורח אנוש. לאחר שהובהלה לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המחבל הצליח לחדור לבניין שבקצה שכונת גבעת החרסינה, פרץ לאחד הבתים - ודקר את הנערה בזמן שישנה בחדרה. באותו הזמן, פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו, ובמהלך האירוע נפגע אחד מהם, כבן 30, שסובל מפצעי ירי.

"האחריות היא על אבו מאזן"

 "ההסתה הפלסטינית מביאה לאכזריות שאין כמותה", אמרה שרת המשפטים איילת שקד לאחר הפיגוע. "נער בן 17, ילדה בת 13. שניים, שבלי ההסתה הבלתי נגמרת של הרשות הפלסטינית, היו מתעוררים ממש עכשיו לעוד יום של כיף בחופש הגדול. אבל לא כך עכשיו".

המחבל מוחמד טראירה

"בן ה- 17 הוא רוצח אכזרי בחסותה של הרשות הפלסטינית", הוסיפה. "בת ה- 13 נרצחת במיטתה. האחריות היא על אבו מאזן. אנחנו נמשיך לפעול נגד הטרור".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ קרא לגרש עוד הלילה את משפחתו של המחבל לסוריה או לעזה. "רק גירוש משפחות מחבלים יכול לשמש אמצעי הרתעה מפני ביצוע מעשי רצח על ידי צעירים מוסתים שחונכו לשנאה ולרצח יהודים", אמר כ"ץ.

"שוב ילדים משלמים את מחיר המעשים, הפשעים, הטעויות הנוראיות שלנו המבוגרים", אמר ח"כ דב חנין. "עלינו לעשות הכל כדי שילדים, ישראלים ופלסטינים כאחד, יפסיקו להיפצע ולהיהרג. זו מציאות בלתי נסבלת שאסור להמשיך ולהשלים איתה. את מעגל הדמים של מלחמה וכיבוש חייבים לפרוץ. ואפשר לעשות זאת רק באמצעות התקדמות לשלום של עצמאות וצדק לשני העמים".