מארב ברמאללה: 9 ישראלים חולצו

פעילי שמאל שהגיעו לרמאללה לארוחת שבירת צום הרמדאן נאלצו לחלץ את עצמם חזרה לשטח ישראל לאחר שהושלכו לעברם בקבוקי תבערה ואבנים. אחד הפעילים חולץ על ידי המשטרה הפלסטינית. אין נפגעים באירוע, נזק נגרם לרכב. אחד הפעילים: "לא נירתע ונמשיך בכל הכוח להביא בשורה לשני העמים"

ארכיון (הלל מאיר, סוכנות תצפית)

קבוצה של תשעה ישראלים שנכנסה לרמאללה חולצה הערב (רביעי) לאחר שאחד מהרכבים שבהם נסעו הותקף באבנים ובבקבוקי תבערה ועלה באש. התשעה לא נפגעו והועברו לידי כוחות הביטחון שמתחקרים את האירוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטים ראשונים עולה כי הקבוצה, חברי יוזמת "שתי מדינות-מולדת אחת", נכנסו לעיר הפלסטינית בשיירה של שלושה כלי רכב. מדובר בפעילי שמאל שהגיעו לרמאללה להשתתף בארוחת איפטאר - ארוחת שבירת צום הרמדאן.

אחד הישראלים ברמאללה

לאחר שאחד מכלי הרכב הותקף, הצליחו שמונה מהישראלים לחלץ את עצמם עצמאית דרך מחסום קלנדיה. ישראלי נוסף חולץ בסיוע המשטרה הפלסטינית והועבר לידי ישראל דרך מחסום פוקוס. הכניסה לרמאללה אסורה לישראלים על פי צו אלוף.

אחד הפעילים שהיה באירוע סיפר: "היום בערב נסענו, פעילי 'שתי מדינות-מולדת אחת', לציין בארוחה משותפת את האיפטאר. אחד מהרכבים שלנו ככל הנראה הוצת וניזוק קלות כאשר היה ריק. מנגנוני הביטחון הפלסטינים השתלטו על האירוע במהרה וסייעו לנו להגיש תלונה".

"על אף כמה מהדיווחים, בשום שלב לא חשנו מאויימים וחברינו הפלסטינים הזדעזעו מהמקרה. הדבר שהכי מפחיד את מי שרוצה לשמר את המצב הקיים זה פלסטינים וישראלים שמדברים ופועלים יחד. כולנו הדגשנו שלא נירתע ונמשיך בכל הכוח להביא בשורה לשני העמים", הדגיש.