לראשונה מזה עשור: פחות מ-40 אלף אנשי קבע

צה"ל החל בתכנית העבודה הרב שנתית החדשה לחמש השנים הקרובות - "גדעון". בין המהלכים: יצומצם משמעותית מספר אנשי הקבע, יוקם גדוד מעורב חדש ותוקם פלוגה חרדית חדשה כחלק מחטיבת הצנחנים

"יוקם גדוד מעורב חדש" (ארכיון)

תכנית העבודה הרב שנתית של צה"ל לחמש השנים הקרובות - "גדעון" - יצאה לדרך. במסגרת התכנית יירד מספרם של אנשי הקבע לראשונה מזה עשור מתחת ל-40 אלף, ייפתח גדוד מעורב חדש לבנים ולבנות, ותוקם פלוגה חרדית בחטיבת הצנחנים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כחלק מהצמצום בתקציב הביטחון צה"ל השלים פיטורים של כ-5,000 אנשי קבע. בכך, לראשונה מזה עשור, מספר אנשי הקבע בצבא יהיה נמוך מ-40 אלף. משמעות הצעד היא חיסכון של כמיליארד שקלים בשנה.

בנוסף, הוחלט בצה"ל על פתיחתו של גדוד משולב חדש, בו ישרתו כלוחמים בנים ובנות כאחד. ההחלטה התקבלה בעקבות ההצלחה היחסית של שלושת הגדודים המעורבים הקודמים, וכן עלייה בביקוש להגעה לגדודים אלה בקרב המיועדים לשירות ביטחון.

צעד נוסף אותו יישמו בצה"ל הוא הקמה של פלוגה נוספת המיועדת לציבור החרדי, הפעם בחטיבת הצנחנים היוקרתית. גדוד הנח"ל החרדי פועל כבר מספר שנים ונחשב כהצלחה בצה"ל. בעקבות כך הוקמה בשנה שעברה פלוגה חרדית בחטיבת גבעתי, וכאמור, בקרוב יצורפו החיילים החרדים גם לחובשי הכומתות האדומות.