גם הבוקר: אבנים ואלימות בהר הבית

ההחלטה לאפשר ליהודים לעלות להר הבית בימיו האחרונים של הרמדאן הובילה שוב לעימות בין מתפרעים פלסטינים לכוח משטרה. עשרות מתפללים מוסלמים שהתבצרו בתוך מסגד אל אקצא יידו אבנים אל כוח משטרה שנערך מבעוד מועד בתוך ההר מול המסגד. השוטרים מיהרו לסגור את שערי המסגד על המתפרעים שהתבצרו בתוכו

בעקבות החלטת הדרג המדיני לפתוח הבוקר (שני) את הר הבית לביקורי יהודים ותיירים, הוצבו כוחות משטרה גדולים בכניסה להר ובמספר אזורים נוספים כדי לאבטח את הביקורים, אך גם הבוקר נרשמו עימותים בין מתפרעים פלסטינים לכוח משטרה בהר. עשרות מתפללים מוסלמים שהתבצרו בתוך מסגד אל אקצא יידו אבנים אל כוח משטרה שנערך מבעוד מועד בתוך ההר מול המסגד.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השוטרים מיהרו לסגור את שערי המסגד על המתפרעים שהתבצרו בתוכו וכרגע שורר שקט מתוח. בעקבות מידע מודיעיני מוקדם על כוונה של פלסטינים שאגרו אבנים וחפצים כדי להשליך אותם לעבר השוטרים, נערכו הכוחות במקום מבעוד מועד. ביקורי התיירים החלו בשעה 09:00 באישור הדרג המדיני והסתיימו בשעה 11:00.

שוב אלימות בהר הבית. ארכיון (שלמה מור)

החלטת הדרג המדיני התקבלה למרות ההתפרעויות אתמול בבוקר וטענות המוסלמים להפרת הסטאטוס קוו בידי ישראל. במשטרה דחו את הטענות ואמרו כי בשנים האחרונים נמנעו ביקורי תיירים ויהודים בעשרת הימים האחרונים של הרמדאן משיקולים מבצעיים, אך השנה השיקולים האלה לא נדרשו ולכן הוחלט לאפשר את הביקורים גם בימי הרמדאן האחרונים.