צור גולדין: "ראש הממשלה נותן פרס לחמאס"

צור גולדין, אחיו התאום של הדר ז"ל, התייחס להסכם הפיוס בין ישראל לבין טורקיה במסגרתו לא נכלל שחרור גופותיהם של הדר ואורון שאול ז"ל בהסכם: "אנו מובילים קו לא להיכנע למחירים ארורים, החמאס מקבל פרס"

משפחת גולדין יוצאת נגד הסכם הפיוס בין ישראל לבין טורקיה. המאבק שהחל היום (ראשון) עם הקמת אוהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בירושלים. במסגרת הסכם הפסיו, לא נכללו שחרורם של אברה מנגיסטו שנפל בשבי חמאס והשבת גופותיהם של החללים סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל שנהרגו במבצע "צוק איתן".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת צור גולדין, אחיו התאום של הדר ז"ל, ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח להשיב את גופת אחיו. "במשך שנתיים ראש הממשלה מצהיר ומבטיח לנו באופן ישיר שכל משא ומתן ששייך לעזה יותנה בהחזרת הדר ואורון לקבר ישראל", הוא אמר בריאיון לחדשות 2. "זה נאמר באופן רציף במשך שנתיים. במשך שנתיים אנחנו מתנהגים כפי שאנחנו מתנהגים, בין השאר על סמך הידיעה הזאת".

לפי גולדין, רק ביום חמישי האחרון הוא ומשפחתו גילו שלא רק שהדר ואורון אינם נמצאים בהסכם הפיוס בין טורקיה לבין ישראל, אלא גם שהסעיף ההומניטרי המתנה סיוע לרצועה לא כלל את השבת הבנים.

"בהלם מכך שרה"מ מתעלם מהנושא"

"ביום חמישי התקשר ראש הממשלה להורי ושוחח עימם על ההסכם המתגבש, סיפר גולדין. "היה לו מאוד קשה להסביר מה חלף בימים האחרונים. אני קצת בהלם מכך שהוא אינו מתייחס לנושא ומתעלם. עצם זה שאנחנו ניגשים עכשיו להילחם על זה אחרי שנתיים שלא דיברנו, זה רק מעיד על הבעיה בימים האחרונים".

בקרב המשפחה דוחים את הטענות לכך שקולם לא נשמע בשנתיים האחרונות. "לא היינו נאיביים ולא מנומסים. במשך שנתיים הובלנו קו מאוד ברור לשנות את המשוואה לא להיקלע למחירים הארורים שאנחנו מגלים ולנסות לייצור מצב שחמאס ישלם מחיר על כך שהוא מחזיק בשבויים הדר ואורון". ראש הממשלה נותן פרס לחמאס על העשייה הזאת בצורת תחנת כוח, סחורה שנכנסת, על מה? מה קיבלנו בתמורה? איך זה יחזיר את החטופים? איפה הדר ואורון נמצאים בסוגיה הזאת".

הביקורת הקשה שמפנה גולדין לראש הממשלה היא בכך שהמדינה לדבריו שרויה ב"טראומת גלעד שליט": "זהו המבחן הראשון של ראש הממשלה, שנתיים אחרי צוק איתן, 40 שנה אחרי מבצע אנטבה ועשר שנים אחרי חטיפת גלעד שליט. יש פה מערכת שנמצאת בטראומת גלעד שליט, היא עומדת נבוכה מול אויבנו ולא יודעת איך לפתור את הנושא".

למרות האכזבה, במשפחת גולדין טוענים כי הם אינם מרימים ידיים ומצפים מהנהגת המדינה לפעול בנושא. "אנחנו מאמינים בכוחם של האזרחים להשפיע, הרוח שלנו אותה רוח, לא נסתובב בנכאה. אנחנו לוקחים אחריות. אנחנו צבא ההגנה של מדינת ישראל. אנחנו ננסה להשפיע על המנהיגים בעזרת האזרחים להתעשת ולהילחם על אופייה של מדינת ישראל.