נעצר המחבל שביצע את הפיגוע בערב יום הזיכרון

צה"ל והשב"כ עצרו את סאמר חלביה, המחבל שביצע את הפיגוע במחסום חיזמא בו נפצע קצין צה"ל באורח קשה. חלביה, רופא שיניים במקצועו, הכין והסתיר 56 מטעני צינור ובקבוקי תבערה בהם תכנן להשתמש בהמשך. יחד איתו נעצרו 3 חשודים נוספים, בהם אביו ואחיינו

נעצר המחבל מהפיגוע ביום הזכרון (חדשות צ.ב.מ)

השב"כ ולוחמי יחידת דובדבן עצרו את המחבל שביצע את הפיגוע במחסום חיזמא בערב יום הזיכרון, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. בפיצוץ המטען נפצע קצין צה"ל באורח קשה. במהלך חקירתו המחבל התברר כי הכין מטעני חבלה נוספים ותכנן לבצע פיגוע מטען נוסף באזור מעלה אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירה שניהל השב"כ התברר כי המפגע הוא ד"ר סאמר חלביה, רופא שיניים בן 36. לטענתו, הוא ביצע את המעשים בתגובה ל-"חילול אל-אקצה על ידי ישראל ופגיעה בילדים פלסטינים".
בשב"כ גילו כי חלביה הספיק לייצר מטענים נוספים ואף הכין מטען נוסף צמוד סלולר, לשם ביצוע פיגועים עתידים. הוא הסתיר את המטענים במרפאה שלו בכפר עקב.

לאחר החקירה שהובילה למעצרם של שלושה חשודים נוספים, בהם גם אביו ואחיינו של חלביה, הגיעו אנשי כוחות הביטחון למטענים שהכין והסתיר.

בסך הכל נמצאו 56 מטעני צינור קטנים, חלקם בעלי חיבורי חוטים ופתילים, שני בקבוקי תבערה ומטען צינור גדול. להערכת אנשי המקצוע, מדובר במטענים בעלי פוטנציאל קטלני.