כך נראה חילוץ לכודים מבניין שקרס

גדוד החילוץ וההצלה "רם" קיים אימון באתר ההרס בלוד, שם הוא תירגל חילוץ של בובות מתוך ההריסות. "התרחיש הוא בניין שקרס על יושביו בעת מלחמה, וכעת יש לנו עשרות לכודים, נפגעים ונעדרים", הסביר מפקד הגדוד. צפו בתיעוד התרגיל מעיניו של מפקד המחלקה

נפילת טילים במרכז הארץ אינה תרחיש דמיוני. פיקוד העורף מתרגל מדי כמה חודשים חילוץ של אנשים הלכודים בהריסות מבנה שקרס. ביקשנו ממפקד מחלקת החילוץ לתעד לנו את רגעי חילוץ הבובות מההריסות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גדוד החילוץ וההצלה "רם" של פיקוד העורף נמצא זה עשרה חודשים בגזרת חטמ"ר עציון וחטמ"ר בנימין - לב הטרור באזור יהודה ושומרון. במשך תקופה זו הם סיכלו פיגועים, יצאו למבצעים והוציאו לפועל מבצעים מיוחדים.

אתמול הם ירדו לאימון חילוץ והצלה באתר ההרס החדש שנוצר בלוד, שאת פיצוצו העברנו בשידור חי. "אמש הוקפץ הגדוד לאתר בו פתחה כל פלוגה חפ"ק והחלה את הערכת המצב בנוגע ללכודים מתחת להריסות", הסביר מג"ד רם, סא"ל יאיר פינטו. "התרחיש הוא בניין שקרס על יושביו בעת מלחמה, וכעת יש לנו בו עשרות לכודים, נפגעים ונעדרים". באתר הונחו בובות המדמות את הלכודים וכן חיילים שדימו נפגעים.

"המקצוע שלנו זה להציל חיים, אנחנו גדוד חילוץ והצלה", הוסיף פינטו. "הלוחמים והלוחמות מניחים את הנשק והווסט, שמים קסדה ואפוד כתומים והופכים למחלצים, למצילי חיים פשוטו כמשמעו".