החלה בניית הגדר בדרום הר חברון

כחצי שנה לאחר הבטחתו של שר הביטחון לשעבר יעלון שפורסמה בחדשות 2 כי בכוונתו לבנות חומת ביטחון חדשה בדרום הר חברון, החלה הבניה וחלקיה הראשונים של החומה הונחו במקומם. מטרתה של החומה, שעלותה מוערכת במאות מיליוני שקלים, היא למנוע הסתננות של מחבלים דרך פירצות בגדר הקיימת

בחודש נובמבר האחרון פורסם לראשונה בחדשות 2 כי שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, הודיע בכנסת על כוונת מערכת הביטחון לבנות גדר ביטחון בדרום הר חברון. לפני כשבועיים הודיע ראש הממשלה נתניהו כי בניית הגדר, שתחצוץ בין חברון לקריית גת ומזרח לכיש, תחל בקרוב והיום (חמישי) החלה בנייתה בשטח של הגדר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החלטתו של יעלון הגיעה לאחר שהמחבל שביצע את פיגוע הדקירה בקריית גת בנובמבר נכנס לאזור לכיש דרך הפרצות הקיימות בגידור באזור זה. כמו כן רק לפני שבועיים פורסם התיעוד המדאיג בו נראים שני המחבלים שביצעו את הפיגוע במתחם שרונה בת"א כשהם חודרים לישראל דרך פרצה בגדר.

על פי הודעתו של יעלון, צפויה הגדר החכמה לכלול מערך של תצפיות ושליטה. העלות המוערכת: מאות מיליוני שקלים, ואף יותר מכך - שימומנו על ידי תקציב הביטחון.

גם ראש הממשלה נתניהו התייחס לנושא הפרצות בגדר, מיד לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב. "השרים עודכנו כי התקציב עבור סגירת הפרצות בגדר באזור תרקומיא-מיתר כבר הועבר וכי העבודות בשטח יחלו החודש. עד לתחילת העבודות יימשך עיבוי הכוחות בשטח", כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו ננקוט שורה של צעדים התקפיים והגנתיים, נאתר כל מי ששיתף פעולה עם הפיגוע הזה ונפעל בתקיפות ובשכל לסיכול הטרור".