2 מאסרי עולם לרוצחי הזוג הנקין

ארבעת חברי חוליית חמאס הורשעו בכך שתכננו את הפיגוע בשומרון בו נרצחו בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל. שלושה מהמחבלים נתנו את הדין גם על כך שביצעו שני פיגועי ירי קודמים

המפגעים נשלחו למאסר עולם

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר היום (רביעי) שני מאסרי עולם ו-30 שנות מאסר במצטבר על כל אחד מארבעת חברי חוליית חמאס שביצעו את פיגוע הירי בו נרצחו איתם ונעמה הנקין ז"ל, לנגד עיני ילדיהם, ב-1 באוקטובר 2015.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי החוליה, יחיא חג'חמד, אמג'ד עליוי, סמיר כוסא וכרם רזק, הורשעו בכך שתכננו יחד לבצע פיגוע חטיפה וארבו לכלי רכב של אזרחים ישראלים. בהתקרב הרכב בו נסעו בני הזוג הנקין ז"ל וארבעת ילדיהם, ירה אחד הנאשמים לעברו עשרות כדורים.

המחבלים ניסו לחטוף את בני הזוג, ומשלא צלחו, אחד הנאשמים ירה בהם מטווח קצר לנגד עיני ילדיהם הקטנים. שלושה מהמחבלים נתנו את הדין גם על כך שביצעו שני פיגועי ירי קודמים במהלך חודש אוגוסט 2015. באחד הפיגועים נפצע האזרח רונן אדרי.

"הפיגוע - כנקמה על רצח בני משפחת דוואבשה"

כחודש לאחר פיגוע הירי, הותרו לפרסום העדויות של חוליית המחבלים שנעצרה. אחד החשודים אמר בחקירתו במשטרה: "אני משתייך לארגון חמאס מלפני שנתיים". בתחילה, לדבריו, פעל לבד ולאחר מכן חבר לפעילים נוספים. הוא משך כספים מחשבונו האישי על מנת לרכוש נשק, "כדי לעסוק בפעילות הצבאית נגד מטרות ישראליות" - פעולה שהפכה לבסוף לרצח בני הזוג לעיני ילדיהם.

בעקבות רצח שלושת בני משפחת דוואבשה בכפר דומא החליטו החבורה לנקום. "אנחנו יחד סיכמנו ואמרנו שעלינו לעשות משהו כנקמה על הפיגוע כנגד משפחת דוואבשה", אמר. לאחר מספר ימים סיכמו מספר פעילים על פעולה בה יירו לעבר מטרה ישראלית: "הפעיל האחר הסביר לי איך לירות ונתן לי את הנשק בשקית". בחקירה אחרת הוא ציין כי החולייה גם שקלה לחטוף מתנחל לצורך הפיגוע.