ישראל: "ההסתה ברשות הובילה להרג הנער"

חילופי האשמות בין הרשות הפלסטינית וישראל בעקבות הרג הנער הפלסטיני בשוגג על ידי כוחות צה"ל בכביש 443. משרד החוץ תקף הטענות לפיהן מדובר בהוצאה להורג: "אלמלא המצב הביטחוני לא היה צורך בשימוש בכוח". מצ"ח פתחה בחקירה

בדראן וזירת הירי, הבוקר (סוכנות הידיעות מען)

חילופי האשמות מדיניים בעקבות הרג הנער הפלסטיני: הערב (שלישי) תיערך הלוייתו של מוחמד בדראן בן ה-15 מבית עור א-תחתא, שנורה בשוגג בכביש 443 לאחר שנחשד כזורק אבנים לעבר כוח צבאי. ברשות הפלסטינית גינו את הירי לעבר בדראן ואף טענו כי מדובר ב"חיסול שנובע ממדיניות גזענית". במשרד החוץ הגיבו כי "אלמלא המצב הביטחוני הקשה, ישראל לא הייתה נאלצת לעשות שימוש בכוח כדי להגן על אזרחיה". במקביל מצ"ח פתחה בחקירת המקרה ותבדוק את התנהלות הכוח.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשות הפלסטינית כינו את הירי לעבר הנער "הוצאה להורג": משרד החוץ של הרשות הודיע כי 220 פלסטינים נהרגו מאז ינואר 2016 בעימותים מול ישראל. "הריגתו של הנער מגיעה בזמן שממשלת הימין הקיצוני בישראל דוחה כל יוזמה אזורית ובינלאומית להחיות את שיחות השלום".

עוד נטען כי "פעולות ממשלתו של נתניהו הן ראיה מוחצת לכוונות של המנהיגים הקיצוניים והמדיניות הגזענית כלפי העם הפלסטיני". עוד קראו ברמאללה למוסדות הבינלאומיים לתעד ולבדוק את "הפשע" ולהעמיד את היורים לדין.

במשרד החוץ כינו את המתקפה הפלסטינית "דברי בלע ציניים" והוסיפו כי ההסלמה שהובילה לאירוע נובעת מההסתה והטרור הפלסטיני.

3 ישראלים נפצעו קל מזריקת האבנים (דובר צה"ל)

עוד מסר הדובר הישראלי כי "לצערנו, רשימת ההרוגים הישראלים מריבוי אבנים על ידי פלסטינים בכבישים היא רשימה ארוכה וכל נפגע ישראלי מוכיח את הצורך בנקיטת אמצעים ביטחוניים נגד התופעה". במשרד החוץ ציינו כי "לא ניתן לשכוח את הילדה אדל ביטון ז"ל והקורבנות הישראלים האחרים של יידוי האבנים והטרור הקטלני של הפלסטינים".

מהתחקיר עולה כי הכוח פתח באש לעבר המכונית בה נסע בדראן, אך לאחר מכן התברר כי לנער לא היה כל קשר והוא זוהה בשוגג כמשליך אבנים. דובר צה"ל הודיע כי מהבדיקה עולה שמי שנורה היה "פלסטיני בלתי מעורב" וכי האירוע נמצא בבדיקה. שלושה נוסעים פלסטינים נוספים נפצעו ופונו. קודם לכן נפגעו שלושה ישראלים באורח קל מזריקת האבנים ופונו לקבלת טיפול רפואי.