מח"ט כפיר: "גאה בתום ונותן לו גיבוי מלא"

אחרי שהעיד במשפטו של אלאור אזריה, המ"פ של החייל היורה ספג נאצות ואף איומים. מח"ט כפיר החליט לפנות בהודעה למפקדי הפלוגות ולשבח את פועלו: "הוא העיד עדות אמת"

גיבוי לתום נעמן

העדות שמסר המפקד של אלאור אזריה ממשיכה לעורר סערה - ובכירי הצבא נעמדים לצד המ"פ: רס"ן תום נעמן, מפקדו של החייל החשוד בהריגת מחבל בחברון, העיד בשבוע שעבר במשפט - ו"זכה" למסרי נאצה רבים ברשת וגם בטלפון האישי שלו: אתמול אף נעצר חשוד באיומים על נעמן. בכירים, בהם הרמטכ"ל איזנקוט ושר הביטחון לשעבר יעלון, הביו בו תמיכה וכעת מצטרף אליהם גם מפקד חטיבת כפיר, בה משרתים נעמן ואזריה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב גלי צה"ל ענבל תמיר פרסם הבוקר (שני) כי מפקד חטיבת כפיר, אל"מ גיא חזות, שלח הודעה לכל מפקדי הפלוגות בחטיבה ובה הביע תמיכה במפקד. "אני קצת חורג מהנדרש והמצופה בכלי הזה של הווטסאפ ופונה אל כולכם לאור השיימינג שמתנהל כנגד חברנו לנשק תום נעמן", כתב.

אל"מ חזות, ארכיון (חדשות 2)

"תום, שעד ליום רביעי האחרון פיקד על הפלוגה המבצעית בגדוד שמשון, מסר עדות בבית המשפט כנדרש על פי חוק כעד מרכזי לאירוע הירי בחברון", הוסיף. "כמצופה ממנו הוא מסר עדות אמת לאור האופן שבו הוא חווה את אירוע הירי, מטווח סנטימטרים ספורים מהמחבל. לצערי הרב, ובנוסף גם קצת בושה, מאז העדות תום עובר 'שיימינג' ברשתות החברתיות ואף מקבל איומים לטלפון האישי", כתב המח"ט.

אל"מ חזות הוסיף כי "חשוב לציין שלצד המגדפים את תום, רבים גם תומכים ומגנים בכל תוקף את אלה שלא מבינים כי תום פעל למופת - דיווח אמת על מעשה שהיה מנוגד להוראות הפתיחה באש ולפקודות הצבא והעיד עדות אמת לאור שבועה בבית משפט. גאה בו ונותן לו גיבוי מלא". לבסוף הנחה חזות את מפקדי הגדודים לקיים שיח עם המפקדים על השיימינג למ"פ.

אלאור אזריה בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

גם הרמטכ"ל וליברמן הביעו תמיכה

רס"ן נעמן זכה אתמול לגיבוי גם מהרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט: "הנורמה המצופה מקציני צה"ל וחייליו היא אמירת אמת ומתן עדות אמת", אמר הרמטכ"ל והוסיף כי "יש לאפשר למשפט בבית הדין הצבאי בעניינו של סמל אלאור אזריה להתנהל לפי הכללים המקובלים וללא התערבות חיצונית ולאפשר לעדים מטעם התביעה וההגנה לומר את האמת ללא חשש וללא מורא. כל ניסיון להפעיל לחצים על המעורבים בהליך המשפטי ראוי לגנאי".

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן גיבה את המפקד: "שר הביטחון לא מתערב בהליך השיפוטי", נמסר בתגובה מטעם דובר השר, "אבל ברור שהוא נגד כל תקיפה או הטחת עלבונות בקציני צה"ל".

במשפט העיד נעמן כי הוא לא חש שהמחבל באירוע היווה סכנה באותו שלב. עוד שחזר את השיחה בינו לבין אזריה לאחר הירי, בה לטענתו אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות". "כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".