בקלי קלות: כך גונבים נשק מצה"ל

בסרטון שפרסמה יחידת המשטרה הצבאית החוקרת, מתועדת ביקורת יוצאת דופן שמבצעת היחידה בבסיסים ובודקת מוכנות נגד גניבות נשק. במסגרת הביקורת, פרצו חיילי מצ"ח למשרד לוגיסטיקה, גנבו את מפתחות הנשקייה וכלי נשק רבים מבלי שאיש שם לב. דובר צה"ל: "פועלים ללא פשרות נגד תופעת גניבות כלי נשק ואמל"ח"

מעת לעת, עורכים חיילי מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת), ביקורות בבסיסי צה"ל השונים שמטרתן לבדוק את הערנות והמוכנות של הבסיסים מפני גניבות. בסרטון שפרסמה היחידה מתועדת ביקורת שכזו מהתקופה האחרונה, במסגרתה הצליחו החיילים לפרוץ לנשקייה של מפח"ט בנימין ואף לגנוב מהמקום כלי נשק.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילים נכנסו ברגל וללא הזדהות לבסיס, פרצו לאחד ממשרדי הלוגיסטיקה דרך החלון ולקחו את צרור המפתחות של הנשקייה. לאחר מכן הצליחו לגנוב החיילים מהנשקייה מבלי מפריע 10 נשקים מסוג אם-16, מטול ומאג אחד.

בסרטון מתארים חיילי מצ"ח כיצד ביצעו את הפריצה ואף מציגים את המפתח וכלי הנשק הגנובים. את הביקורות עושים במצ"ח על מנת להתריע מפני סכנת גניבות הנשק שהפכו נפוצות יותר בשנים האחרונות.

"צה״ל באמצעות המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) ופעילות פיקודית פועל ללא פשרות נגד תופעת גניבות כלי נשק ואמל"ח", נמסר מדובר צה"ל. "במסגרת מאבק זה מפעיל צה"ל אמצעים רבים, מודיעיניים, מבצעיים, הסברתיים ומניעתיים, כדי להבטיח שכלי הנשק לא יגיעו לידיים עוינות. כחלק מהמאמץ מתבצעות פעולות מנע רבות שמטרתן להגביר את המודעות והחשיבות לשמירת כלי נשק ואמל"ח. המקרה המדובר בחטמ"ר בנימין נמצא בתחקיר".