מתה מדום לב והוכרה כנפגעת איבה‎

אילנה נבעה (39) שנרצחה בפיגוע בת"א הוכרה כנפגעת פעולות איבה, גם לאחר שהתברר שלא נפגעה מירי המחבלים. משפחתה של נבעה, שסירבה לנתיחת גופתה, תקבל את כל הזכויות על פי חוק

אילנה נבעה ז"ל

אילנה נבעה, בת 39 מתל אביב, נהרגה בפיגוע במתחם שרונה בעיר בשבוע שעבר. הבדיקות העלו אז כי נבעה לא נפגעה מכדורי המחבלים, אלא ככל הנראה מתה מדום לב במהלך הפיגוע. התגלית הובילה למאבק משפטי שהסתיים בקבורתה, והיום (שלישי) הכיר בה משרד הביטחון כנפגעת פעולות איבה. כתוצאה מכך משפחתה של נבעה תהיה זכאית לזכויות כשל שאר נרצחי הפיגוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרינו לאשר כי הרשות המאשרת במשרד הביטחון הכירה במנוחה אילנה נבעה ז"ל, אשר מצאה את מותה בפיגוע במתחם שרונה בתל-אביב, כנפגעת פעולות איבה", נמסר ממשרד הביטחון. "ההחלטה תאפשר לאגף נפגעי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי להעניק למשפחתה את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק נפגעי פעולות איבה".

זירת הפיגוע, אתמול (פלאש 90, מרים אלסטר)

ההחלטה בנושא עשויה לקבוע האם המחבלים יואשמו ברצח של ארבעה אזרחים או שלושה. בשבוע שעבר ביקשה המשפחה לשלוח את גופתה של נבעה לנתיחה על מנת לקבוע את סיבות המוות. ביום שישי, לאחר דיון לילי ממושך בו נקבע כי גופתה לא תנותח לבקשת המשפחה, נבעה ז"ל הובאה למנוחות. היא הותירה אחריה בעל וארבע בנות.

"את גאווה לעם כולו", ספדו בנותיה, "לא יצליחו לשבור אותנו. אנחנו מבטיחות לך שנשמור על עצמנו, על אבא ועל כל עם ישראל, תעזרי לנו מלמעלה".

בית הקפה לאחר הפיגוע הקטלני (רויטרס)

בפיגוע בשרונה נרצחו גם עידו בן ארי בן ה-42 מרמת גן, שהותיר אחריו אישה ושני ילדים; מיכאל פייגה בן ה-58 מרמת גן, שהותיר אחריו אישה ושלוש בנות ומילה מישייב בת ה-32 מראשון לציון שהותירה אחריה הורים,ארוס, שני אחים ואחות.