הפצוע משרונה: "זה שאני חי, זה לא מובן מאליו"

אסף בר שנפצע בפיגוע הירי במתחם הבילויים בתל אביב בשבוע שעבר וספג שני כדורים בראשו, משחזר את האירועים הקשים. "כל התשואות מגיעות לצוות הרפואי בבית החולים ובשטח", הוא אמר, "בזכותם אני כאן"

אסף בר, שנורה פעמיים בראשו בפיגוע במתחם שרונה בתל אביב וניצל בנס, שוחח היום (שני) עם התקשורת וסיפר על שהתרחש. "עצם זה שאני חי עכשיו, זה לא מובן מאליו", אמר. "כל התשואות מגיעות לצוות הרפואי בבית החולים ובשטח שבזכותם אני כאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יצאתי עם חברה שלי למתחם שרונה, לאכול ארוחת ערב", שיחזר בר. "אני זוכר את שני המחבלים שנכנסו וישבו בשולחן לידינו, ממש קרוב אלינו. אחר כך אני זוכר שהתחילו היריות, וזה קרה באירוניה בדיוק כשאנחנו באנו לצאת מהמסעדה".

בר נורה פעמיים בראשו ובאורח נס נפצע רק בינוני ולא נגרם נזק למוחו. אחד משני הקליעים נותר עדיין בראשו ורק בהמשך יוחלט אם להוציאו. "אחרי שקיבלתי את שני הכדורים, אני כבר פחות זכרתי את שאר ההתרחשויות שהיו שם", הוא הוסיף. "קיבלתי את היריות מאוד מהר בראש, והשתטחתי לעבר השולחן".

"מודה לצוות הרפואי המסור". בר ובני משפחת (חדשות 2)

"תודה לאל, אני מרגיש טוב יותר", הוא אמר. "יש עדיין קצת כאבי ראש, קצת בעיות שמיעה, אבל אני מקווה להתחזק. בכל יום אני מרגיש יותר חזק. אני מאוד מקווה לצאת מפה. אני אשמח לחזור לחיפה, ללימודים, לעבודה, לחברים, לחברה".

בהמשך דבריו, התבטא בר בנימה ביקורתית יותר: "אני מסרב לקבל את המציאות הקיימת במדינה שאזרחים חפים מפשע נרצחים ולא נעשים כל המאמצים על מנת למנוע זאת. לי, כחלק מעם ישראל, נמאס בכל חודש לאבד אזרחים ואזרחיות שיקרים לי. לבי עם משפחות הנרצחים, מי ייתן ולא יידעו עוד צער".