צה"ל הרס את בית המחבל שרצח את דפנה מאיר ז"ל

כוחות צה"ל הרסו הלילה בעיירה יטא את בית המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בעתניאל בינואר האחרון, בו נרצחה דפנה מאיר ז"ל. סגר הוטל על העיירה שבדרום הר חברון, ממנה יצאו גם שני המחבלים שביצעו השבוע את הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב בו נרצחו 4 בני אדם. שר הביטחון ליברמן דורש להרוס את בתיהם בהקדם

כוחות צה"ל בפעילות ביטא השבוע (סוכנויות פלסטיניות)

בית המחבל שרצח נהרס, בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע בשרונה הבאים בתור? בהתאם להנחיית הדרג המדיני, הרסו הלילה (שבת) כוחות צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול והמנהל האזרחי את בית המחבל שרצח את דפנה מאיר ז"ל בפיגוע הדקירה ביישוב עתניאל בחודש ינואר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביתו של המחבל, מראד בדר עבדאללה דעיס, שרצח את מאיר ז"ל, נמצא בעיירה יטא, ממנה יצאו גם שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב ביום רביעי האחרון, חאלד ומוחמד מח'אמרה. מאז הפיגוע, הוטל כתר על הכפר. כעת דנים במערכת הביטחון בהריסת בתיהם של השניים, שהגיעו, כאמור, מאותה העיירה.

דפנה מאיר ז"ל (חשדות 2)

שלשום התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לישיבה בעקבות הפיגוע הרצחני בתל אביב. לפני תחילת הדיון התבטא שר הביטחון ליברמן בתקיפות: "אני לא מתכוון לפרט על הצעדים שאנחנו מתכוונים לנקוט אבל אני בטוח שאין לי כוונה להסתפק רק בדיבורים".

בישיבה הוחלט על שורת צעדים, בהם הטלת סגר וכתר על יטא ושלילת אישורי עבודה מהחמולה של שני הרוצחים. ליברמן ניסה לקדם הריסה מהירה של בתי המחבלים, תוך 24 שעות, אך הובהר לו שהדבר לא אפשרי מבחינה משפטית.

השר יובל שטייניץ, שיצא מהישיבה, ציין בעיקר את ההחלטה לבטל את כל ההקלות שניתנו לפלסטינים לקראת חודש הרמדאן. "אין מקום להקלות הללו אם הן מנוצלות לצורך טרור", אמר שטייניץ בשיחה עם חדשות 2.