ניסוי חריג: חמאס ירה 32 רקטות לים

ארגון הטרור ממשיך בניסיון לשפר את היכולות והטווחים של הרקטות שברשותו ובמהלך חריג ירו עשרות רקטות לטווחים שונים. הארגונים השונים ברצועה נאלצים להתבסס בעיקר על ייצור עצמי של רקטות - על רקע סיכולים גוברים של הברחות של כלי נשק וחומרים לייצור אמצעי לחימה

שיגור מעזה (ארכיון) (רויטרס)

מתכוננים למלחמה הבאה? חמאס ביצע היום (שישי) ירי חריג של 32 רקטות לטווחים שונים לעבר הים. מדובר במאמץ נוסף של הארגון לשפר את יכולותיו בתחום הרקטי, בעוד הוא נאלץ להתמודד מול הקושי שבהברחות הנשק מהצד המצרי על ידי בניית תעשייה צבאית מקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לייצור המקומי שלו, הרקטות בהן משתמש חמאס מיוצרות גם מחומרים שהוא מצליח בכל זאת להבריח - חומרים דו שימושיים וכן כימיים המשמשים כחומרים הודפים למנוע הרקטות. רק בחודש שעבר פורסם כי רשות המעברים והשב"כ סיכלו הברחה גדולה של חומרים ששימשו בין היתר לייצור אמצעי לחימה. סיכול המשלוח בוצע במעבר תרקומיא סמוך לחברון והוא יועד על פי החשד לגורמי טרור של ארגון חמאס בעזה כדי לייצר רקטות וכלי נשק.

הסיכול בחודש שעבר (רשות המעברים במשרד הביטחון)

ירי הרקטה האחרון בוצע לעבר ישראל בסוף חודש מאי, כאשר הרקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, אז איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. במהלך החודש שעבר ירו ארגוני הטרור הפלסטינים מספר פעמים לעבר שטח ישראל, ובכלל זה חמאס - שנמנע מירי כזה מאז מבצע "צוק איתן". לפי התרגולים שהוא ביצע היום במערך הרקטות שלו נראה שהוא מנסה לשמור על כשירות לקראת העימות הבא עם ישראל.