מעמד החללים שונה, המשפחה זועמת

בצה"ל הוחלט כי סגן הדר גולדין ז"ל וסמל ראשון אורון שאול ז"ל יוגדרו מעתה חללים במעמד שבויים ונעדרים. משפחתו של אורון שאול זועמת וטוענת כי לא עודכנה בדבר ההחלטה: "לא סביר שנתעדכן מאמצעי התקשורת, זה לא מקובל". במשפחת גולדין בירכו על ההחלטה: "המדינה הצהירה שמשימת השבת הבנים לא הושלמה"

הדר גולדין ואורון שאול ז"ל (אורון שאול, הדר גולדין)

מעמדם של של סגן הדר גולדין ז"ל ושל סמל ראשון אורון שאול ז"ל - שנהרגו במהלך מבצע צוק איתן ברצועת עזה - ישונה והם יוגדרו כחללים במעמד שבויים ונעדרים. ההחלטה התקבלה אתמול (חמישי) בצבא ופורסמה היום על ידי דובר צה"ל - אלא שמשפחת שאול מתרעמת וטוענת כי למדה על ההחלטה דרך כלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולדין ז"ל מוגדר כעת כחלל במעמד שבוי ונעדר, לעומת אורון ז"ל שמוגדר חלל שמקום קבורתו לא נודע במעמד שבוי ונעדר. בצה"ל אומרים כי הודעה נמסרה למשפחות וכי עדיין נבדק "אילו הנחיות ייגזרו מההגדרות החדשות הללו".

"אנו מביעים מורת רוח מפרסום ההודעה לתקשורת מבלי שתוכן הדברים המהותיים והעקרוניים הובאו תחילה לידיעת המשפחה", נמסר ממשפחת שאול. "לא סביר שמשפחה במצבנו תתעדכן מאמצעי התקשורת".

"לנו היה ברור לכל אורך הדרך כי המעמד הנכון לאורון הוא שבוי מלחמה ונעדר", הוסיפו. "ביקשנו זאת מהמערכת בעבר ואם מצאו לנכון כעת לשנות את הסטטוס, יש לכך משמעות, אבל הדרך שבה זה נעשה איננה מקובלת עלינו לחלוטין".

בני המשפחה קראו לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון אביגדור ליברמן "לבדוק כיצד המערכת מתנהלת ולדאוג שמקרים כאלה לא יישנו בעתיד".

מנגד, במשפחת גולדין בירכו על החלטת צה"ל. "בעצם הכרזתה על הדר כשו"ן (שבוי ונעדר) מצהירה מדינת ישראל כי המשימה להחזיר את הדר עדיין לא הושלמה וכי היא מחויבת באופן מלא להשבתו של הדר לקבר ישראל", אמר אביו של הדר, שמחה גולדין. אנו מצפים לצעדים מעשיים מצד מדינת ישראל, צה"ל ומערכת הביטחון להשבתם של הדר ואורון במהרה".