שטח הפקר: תעשיית הנשק הלא חוקי

מאות אלפי כלי נשק גנובים או מאולתרים מסתובבים במזרח ירושלים ובשטחים ומהווים עדות לקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לרכוש כלי נשק. הפיגוע במתחם שרונה היה רק דוגמא אחת לתוצאות ההרסניות של הסחר הבלתי חוקי הזה

הפיגוע ביום רביעי במתחם שרונה בתל אביב הוא עוד קריאת השכמה על הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לרכוש כלי נשק מאולתרים בשטחים. שני תושבי מחנה פליטים במזרח ירושלים מספקים הצצה יוצאת דופן לתופעה המאיימת שהתפתחה בשטחים ובמזרח העיר - שדרוג כלי נשק והפיכתם למסוכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פיה ההערכות מאות אלפי כלי נשק גנובים או מאולתרים מסתובבים משני צידי הקו הירוק. בפיגוע בשרונה השתמשו המחבלים שוב ב"קרלו", חיקוי מאולתר ל"קארל גוסטב", שמחירו בשטחים נע בין 3,000-5,000 שקלים בשטחים. אבל ישנן עוד דרכים להשיג נשקים ואחת מהם היא נשקי אוויר שמגיעים מישראל ובשטחים הם משנים צורה. הרובים עוברים שדרוג ולאחר מכן אפשר לירות בהם בצורה מדוייקת. מי שיבקש לקנות את רובי האוויר יוכל להשיג אותם במספר מקומות, אפילו ביד 2.

זה קורה מתחת לאף שלנו, תעשיית נשק לא חוקית שמגלגלת הרבה מאוד כסף. אלפי כלי נשק מסתובבים במזרח ירושלים הורגים חפים מפשע במקום בו האנרכיה משתוללת והמרחק בין פשע לטרור עלול להיות קטן מאוד.

"אין לי מושג למה עוצמים עיניים, אומר אחד מתושבים מזרח ירושלים. "מחר ישתמשו בזה לא רק נגד ערבים אלא גם נגד יהודים. הם משתמשים בזה לחתונות, לריב חמולות, לחיסול חשבונות. בשנתיים האחרונות היו יותר מעשרה הרוגים בכפר שלנו מהרובים האלו, זה מסכן את הילדים שלנו".

הם מבקשים דבר אחד- להפיל את האסימון שהנשק הבלתי חוקי פוגע בחפים מפשע. עצימת העין מפעילותו בשטחים ובמזרח ירושלים יכולה להתנקם גם בטרור בתוך הקו הירוק.