"צדתי את המחבל כמו ארנבת"

אחד המאבטחים במתחם שרונה פתח במרדף אחר השניים, עד שהצליח לירות באחד מהם ולנטרל אותו. בשיחה עם חדשות 2 הוא שחזר את המאורעות: "הבנתי שהם נמלטו ועלולים היו עוד אנשים להיפגע, לא היה להם סיכוי"

"לזה הוכשרתי, לא לנופף בנשק": היום (חמישי) נחשף הסיפור המוזר בו "התארח" אחד המחבלים בביתו של שוטר, שלא ידע כי מדובר במפגע - ולאחר זמן קצר שב לבית והשתלט על החשוד. המחבל השני נורה ונוטרל סמוך לסינמטק תל אביב, לאחר שנמלט מהזירה. מי שהשתלט על מחבל זה הוא מאבטח שעובד במתחם שרונה, זיהה את החשוד ופגע בו באופן מדויק. בשיחה עם חדשות 2 הוא שיחזר את הרגעים בהם הגיב במהרה ומנע זירת ירי נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי למקור הירי עם נשק דרוך ושלוף, התחלתי במגמת סריקה", סיפר המאבטח. "לא יכולתי לראות - כי הייתה בהלה רצינית - עד שלא זיהיתי את המחבלים... זיהיתי אותם ברגע שהם התחילו להימלט וצדתי אותם. זה הכל. בהמשך הם כבר נוטרלו על ידי באזור הסינמטק, רצתי עד לשם".

המאבטח הבהיר כיצד הבין כבר ברגע הראשון שמדובר בפיגוע: "הנשק היה בידיים שלהם, צרורות... אני יודע בדיוק איך נשמעות יריות, זה לא היה זיקוקים. לזה הוכשרתי, בשביל זה אני מאבטח - לא בשביל לנופף בנשק ולהראות ליופי".

"לא היה להם סיכוי"

לדברי המאבטח, מעשיו הצילו חיים של בני אדם נוספים: "זה חייב להיות כך, כי אני הבנתי שהם נמלטו ועלולים היו עוד אנשים להיפגע. הבנתי שאם היה להם עוד אומץ לפגוע בהמשך בעוד מישהו... לא היה להם סיכוי. צדתי אותם כמו ארנבות. אני לא הייתי ארנבת, אני היתיי הצייד".

עד כה עולה מפרטי חקירת הפיגוע כי שני המחבלים, חאלד ומוחמד אלמח'מארה, הגיעו ממשפחה שמזוהה עם תנועת פת"ח, וכי קרובי משפחה שלהם ביצעו בעבר פיגועי טרור. אחד מקרובי משפחתם היה שותף לרצח של בני משפחת דיקשטיין בהר חברון לפני מספר שנים.

מדיווחים שונים ברמאללה ובקטאר עולה כי השניים ככל הנראה היו פעילי חמאס, אולם אין לכך כל אישור רשמי בשלב זה. בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת המקומיים שם נכתב כי "תנועת חמאס הודיעה כי שני המחבלים הם פעילים שלה".

בהודעה המיוחסת לחמאס בגדה המערבית נאמר: "אנו מברכים על הפיגוע הכפול שביצעו ח'אלד מח'אמרה ומוחמד מח'אמרה. שניהם פעילי חמאס מיטא שליד חברון ובניהם של אחים מהתנועה הכלואים בישראל".