"בני עשה את המוטל עליו בזירה"

אחד מהפצועים בפיגוע בתל אביב התעמת עם המחבלים והשליך עליהם חפצים במטרה למנוע מהם להמשיך ולירות. אביו סיפר ליד מיטתו בבית החולים: "התרגשתי כשראיתי את הסרטון". גם המפכ"ל שיבח את תפקודו: "לפעמים האדם הראשון בזירה הוא זה שקובע את התוצאה"

"גיבור היום" עדיין מאושפז, המפכ"ל שיבח את תפקודו: במהלך הפיגוע הקטלני במתחם שרונה בתל אביב תועד אחד הנוכחים - איש בחולצה כחולה - שהשליך כיסא לעבר המחבלים והתעמת איתם. במעשיו הוא גרם למחבלים להתעכב מעט ואחד מהם אף הפיל את נשקו, בזמן שסועדים אחרים בורחים מהזירה - וככל הנראה מנע אסון גדול בהרבה. האיש, חגי קליין בן ה-32, עדיין מאושפז בבית החולים איכילוב בעיר כשמצבו מוגדר בינוני: הוא מונשם ומורדם בטיפול נמרץ כירורגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביו של קליין שוחח היום (חמישי) ליד מיטתו עם חדשות 2 ושיבח את תפקוד בנו: "הוא עשה את המוטל עליו. ראיתי את הסרטון, זה ריגש אותי מאוד".

גם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע לבקר את הפצוע והתייחס לפיגוע: "האירוע הזה נגמר, הוכל והחזרה לשגרה היא אמיתית. כמובן שפסיכולוגית יש עוד חשש, זה טבעי, ולכן התפקיד שלנו הוא להיות נוכחים יותר".

"לצערי לעורף יש משמעות – גם בהתנהגות שלו, גם בחוזק שלו. לפעמים האדם הראשון בזירה הוא זה שקובע את התוצאה", הוסיף המפכ"ל. "אבל לא פחות חשוב – חזרה לשגרה, לחזור להתנהג בצורה טבעית, לא לתת לטרור לנצח".

אלשיך בזירת הפיגוע, אתמול (חדשות 2)

"קל מאוד להיכנס להיסטריה, להפסיק את החיים השגרתיים אבל מי שעושה את הפיגועים – זאת מטרתו. התפקיד שלנו זה להחזיר את החיים לשגרה הכי מהר שאפשר. יש חשיבות מאוד גדולה להתנהגות האזרחית", הוסיף אלשיך.

בבית החולים איכילוב מאושפזים שלושה פצועים נוספים מלבד קליין, כולם במצב בינוני: אחד מהם מטופל בטיפול נמרץ נוירוכירורגי בהכרה ונושם עצמונית, אישה נוספת במצב בינוני  - אשתו של עידו בן ארי שנרצח בפיגוע שיצאה להלווייתו. המחבל הוא הפצוע הרביעי והוא במצב בינוני, יציב ונושם עצמונית ומאושפז בטיפול נמרץ כללי.