נתניהו: תפסנו סייען של המחבלים

ראש הממשלה הגיע הערב לסיור נוסף בזירת הפיגוע בשרונה מרקט וחשף כי כוחות הביטחון עצרו במהלך הלילה אדם שסייע לשני המחבלים. נתניהו גינה את צהלות השמחה ברשות: "זה מזכיר לנו מול מי אנחנו עומדים"

יממה לאחר פיגוע הירי בתל אביב ושעות לאחר שכינס את הקבינט המדיני-ביטחוני, שב הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו למתחם שרונה בתל אביב, שם הוא הודיע כי נתפס חשוד בסיוע לשני המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצר הסייען בוצע על ידי כוחות צה"ל במהלך הלילה. העצור הוא ככל הנראה בן משפחתם של שני המחבלים. עוד ניתן לומר, תחת מגבלות צו איסור הפרסום על חקירת הפיגוע, כי במשך כל היום היו פשיטות על אתרי בנייה במטרה לאתר שוהים בלתי חוקיים.

"החלטנו על שורת צעדים תקיפים", אמר נתניהו. "כיתרנו את יטא, תפסנו את האיש ששיתף פעולה עם המרצחים, שללנו היתרי עבודה ממאות בני החמולה, שללנו גם את הקלות הרמדאן".

"עיבינו כוחות בקו התפר וגם כאן בתל אביב, והחלטנו על נקיטת עוד שורת צעדים שלא אפרט כאן", הוסיף נתניהו. "שמעתי בהערכה את הגינויים החריפים הוחד משמעיים מהבירות המובילות בעולם".

"לא שמעתי גינוי כזה מהרשות הפלסטינית", תקף ראש הממשלה את אבו מאזן. "לעומת זאת, שמעתי את צהלות השמחה בעזה ובחלקים אחרים של החברה הפלסטינית ביהודה ושומרון. זה רק מזכיר לנו מול מי ומה אנחנו עומדים. אנחנו ננצח". בסוף דבריו נפגש נתניהו עם בעלי העסקים במתחם ושמע על התקרית מנקודת מבטם.

זירת הפיגוע אמש (פלאש 90)

כאמור, מוקדם יותר היום התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לישיבה בעקבות הפיגוע הרצחני שבוצע אתמול במתחם שרונה, בו נרצחו ארבעה בני אדם. בישיבה הוחלט על שורת צעדים בהם הטלת סגר וכתר על יטא, משם יצאו המפגעים, ושלילת אישורי עבודה מהחמולה של שני הרוצחים.

בנוסף, קיבלו שרי הקבינט עדכון על הפעילות המודיעינית והמבצעית של גופי הביטחון ביממה האחרונה. השרים קיבלו עדכון וקיימו דיון על הפעולות בהן נוקטת מערכת הביטחון. השר נפתלי בנט, שדרש בשבועות האחרונים שינויים משמעותיים בתפקוד הקבינט, לא נכח בישיבה. 

במקביל, עוסקים כוחות גדולים בשירות הביטחון הכללי ובימ"ר תל אביב מאז שעות הלילה בחקירת הנסיבות שהובילו את שני הצעירים הפלסטינים מיטא לבצע את הפיגוע במתחם שרונה: היום חלה התפתחות בחקירת הפיגוע, שעל חלק מפרטיו הוטל צו איסור פרסום. במקביל ערכו שוטרים רבים פשיטות על מקומות מסתור של שוהים בלתי חוקיים באזור מרכז הארץ וביצעו מעצרים.