"בעלי היה בטוח שכולנו כבר מתים"

אשתו של השוטר שנותרה עם המחבל בדירתה מספרת לחדשות 2 על האירוע יוצא הדופן: "הוא ישב אצלנו מפוחד לגמרי וביקש מים, לא חשדנו בכלום. רק עכשיו אני מתחילה לעכל כמה מזל היה לנו". האזינו לשיחה

לבד עם המחבל - עד למעצר הדרמטי בדירה: אתמול (רביעי), דקות לאחר הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב, שוטר שמתגורר סמוך לזירת הפיגוע הכניס את אחד משני המחבלים לביתו, והשקה אותו מים מבלי שידע שמדובר במחבל - מכיוון שהוא לא היה חמוש. אשתו של השוטר משחזרת היום בשיחה עם חדשות 2 את הסיפור יוצא הדופן: "לאט לאט מתחילים לעכל כמה מזל היה לנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישבנו על הספסל ברחבת הסינמטק עם אמא שלי ובן זוגה כששמענו יריות", סיפרה ע', רעייתו של השוטר. "כעבור כמה שניות ראינו אנשים רצים לכיווננו. אדם לבוש במדים מכוון נשק ויורה – בדיעבד הבנו שירה במחבל הראשון. איך שהבנו מה קורה התחלנו לרוץ לכיוון הדירה שלנו שנמצאת ממש ממול. נכנסנו לדירה, איתנו נכנס אדם נוסף. הוא פשוט נכנס איתנו תוך כדי הריצה. שאלתי אותו מי הוא, הוא לא ענה, רק ביקש מים".

אשת השוטר, בתו של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ, הוסיפה ושחזרה את האירוע - וציינה כי המחבל לא החליף עמה מילה. "הוא התיישב אצלנו, מפוחד לגמרי. הוא קיבל כוס מים, ניסינו לדבר איתו. הוא לא דיבר. ניסינו לשאול אם הוא מבין אנגלית, מבין עברית, לא הוציא מילה. בעלי נכנס איתנו אבל לקח את הנשק ורץ החוצה. לא חשדנו בכלום, הוא נראה פשוט כמו מישהו מבוהל מהזירה, כמונו. הוא לא הוציא מילה - הוא רק מלמל, לא היה נראה שהוא בכלל במצב לדבר, הוא נראה היה בהלם".

המחבלים שביצעו את הפיגוע

"בעלי היה בטוח שכולנו כבר מתים"

למרבה מזלה, המחבל לא תקף אותה - ובעלה השוטר הבין במהרה מה התרחש: "בעלי ירד למטה והגיע לזירה שבה המחבל הראשון נורה. הוא קלט שהוא לבוש בדיוק אותו דבר כמו הבחור שהוא השאיר אצלנו בבית. ברגע שהוא קלט את זה הוא רץ מהר בחזרה הביתה, נכנס, השכיב את המחבל על הרצפה, אזק אותו. פתחנו את החלון, קראנו לכוחות שהיו למטה. הוא נשאר על המחבל כדי לנטרל אותו, כשהוא אזוק, ושמר שלא יהיה פה בלגן".

שוטר אחד נפצע קל במהלך ניסיון המעצר: "תוך כדי ההמולה אחד השוטרים גם בטעות נפלט לו כדור על הרצפה בזמן שהחזיר את הנשק לנרתיק. כמה רסיסים פגעו בבעלי. וזהו, המחבל נמסר לשוטרים", הוסיפה. "היה לנו הרבה מזל שהוא היה כל כך בשוק וכמובן לא חמוש. המזל הגדול הוא שבעלי הבין מאוד מהר מי נשאר בבית וחזר. זה היה הפחד הגדול של בעלי – הוא היה בטוח שהוא חוזר וכולם מתים".

במשטרה ניסו להסביר איך התרחש האירוע והוכנס המחבל לבית המשפחה: "שוטר שלא היה בתפקיד ושהה עם משפחתו סמוך למתחם שמע את היריות במקום. לאחר שמיהר לביתו שבאזור, החליף מדים על מנת לסייע לכוחות בשטח, על אף שלא היה במשמרת. כשהמשפחה נכנסה לבניין, נכנס עמה אדם נוסף, לא חמוש, שנראה מבוהל ומפוחד וביקש כוס מים".

במשטרה הוסיפה כי "בני המשפחה הכניסו אותו לביתם והשוטר רץ למטה כשהוא חמוש, כדי לסייע לאנשים נוספים. כשהגיע לזירה שבה היה המחבל הירוי, הבחין השוטר כי הוא דומה בלבושו ובחזותו לאדם שבביתו, והבין כי מדובר במחבל נוסף. הבנה זו תוך כדי האירוע הביאה לתפיסת המחבל השני. השוטר שב לביתו תוך זמן קצר, זינק על המחבל, נטרל אותו ועצר אותו מבלי שאיש מבני המשפחה נפגע".

בית הקפה שהפך לזירת פיגוע

כוחות גדולים בשירות הביטחון הכללי ובימ"ר תל אביב עוסקים מאז שעות הלילה בחקירת הנסיבות שהובילו את שני צעירים פלסטינים מיטא לבצע את הפיגוע במתחם שרונה. היום חלה התקדמות בחקירת הפרשה, אך צו איסור פרסום הוטל על הפרטים. בשב"כ ובמשטרה לא בוחלים באמצעים על מנת להתחקות אחר מסלולם של המחבלים לזירת הפיגוע ובוחנים אפשרויות שונות באמצעות שלל אמצעים מתקדמים.