חמאס בסרטון הסתה חדש: להמשיך עם פיגועי הירי

יממה לאחר פיגוע הטרור הרצחני בתל אביב, ארגון הטרור מפרסם סרטון הסתה המשודר בערוץ הטלוויזיה שלו, בו הוא קורא להמשיך עם הפיגועים - ולירות ביהודים על מנת להגיע ל"שחרור". בארגון משפחות נפגעי הטרור טוענים כי הסתה זו במהלך חג הרמדאן הובילה לביצוע הפיגוע אמש

יממה לאחר הפיגוע, חמאס חוגג ועסוק בהסתה: לאחר הפיגוע הקשה אמש במתחם שרונה בתל אביב, בו נרצחו 4 בני אדם בידי שני מחבלים פלסטינים מהעיירה יטא שבדרום הר חברון, נמשכים קולות ההסתה בקרב הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערוץ הטלוויזיה של ארגון הטרור חמאס בעזה, פרסם היום (חמישי) סרטון שבו קוראים פעיליו להמשיך בפיגועים נגד יהודים. "כאשר בעל הזכות פותח באינתיפאדה, פורצת אש מאדמתו", נכתב בסרטון, בו נראה פעיל חמאס עם רובה בידיו ואש בוערת לצדו. "כדורי הרובה שלו מזמרים במטחי אש, וכל ירייה וצעד סוללים את הדרך לשחרור", הודגש בנוסף בסרטון.

קריקטורה מסיתה ברוח הרמדאן

בארגון טוענים כי שני המחבלים שביצעו את הפיגוע, חאלד ומוחמד אלמח'מארה, הם פעילי חמאס - אולם אין לכך כל אישור רשמי. בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת המקומיים שם נכתב כי ״תנועת חמאס הודיעה כי שני המחבלים הם פעילים שלה״. בהודעה המיוחסת לחמאס בגדה המערבית נאמר: "אנו מברכים על הפיגוע הכפול שביצעו ח'אלד מח'אמרה ומוחמד מח'אמרה. שניהם פעילי חמאס מיטא שליד חברון ובניהם של אחים מהתנועה הכלואים בישראל".

שני המחבלים חאלד ומוחמד אלמח'אמרה

בארגון אלמגור למשפחות נפגעי הטרור טוענים היום כי הפיגוע בתל אביב הוא תוצאה של הסתה בשידורים בטלוויזיה הפלסטינית במהלך חג הרמדאן שהחל השבוע. בהתאם לכך, בשטחי הרשות הפלסטינית ובעזה, נערכו במהלך הלילה והיום חגיגות שכללו חלוקת ממתקים והפרחת זיקוקים לאוויר - זאת לאחר ששמעו על הפיגוע הרצחני בלב תל אביב.