התפתחות משמעותית בחקירת הפיגוע בתל אביב

פחות מיממה לאחר הפיגוע הרצחני במתחם שרונה, חלה התפתחות משמעותית שמקדמת את החוקרים במאמצי הפיענוח. עקב צו איסור פרסום שהוטל על פרטי החקירה לא ניתן לומר מהי אותה התפתחות ומהן השלכותיה

התפתחות בחקירת הפיגוע (סוכנויות פלסטיניות)

התפתחות משמעותית בחקירת פיגוע הירי הרצחני בתל אביב. כוחות גדולים בשירות הביטחון הכללי ובימ"ר תל אביב עוסקים מאז שעות הלילה (חמישי) בחקירת הנסיבות שהובילו את שני צעירים פלסטינים מיטא לבצע את הפיגוע במתחם שרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב צו איסור פרסום שהוטל על פרטי הפרשה, לא ניתן לומר מהי אותה התפתחות שחלה בחקירת הפיגוע, אולם הן בשב"כ והן במשטרה לא בוחלים באמצעים על מנת להתחקות אחר מסלולם של המחבלים לזירת הפיגוע ובוחנים אפשרויות שונות באמצעות שלל אמצעים מתקדמים.

עד כה עולה מפרטי חקירת הפיגוע כי שני המחבלים, חאלד ומוחמד אלמח'מארה, הגיעו ממשפחה שמזוהה עם תנועת פת"ח, וכי קרובי משפחה שלהם ביצעו בעבר פיגועי טרור. אחד מקרובי משפחתם היה שותף לרצח של בני משפחת דיקשטיין בהר חברון לפני מספר שנים.

מדיווחים שונים ברמאללה ובקטאר עולה כי השניים ככל הנראה היו פעילי חמאס, אולם אין לכך כל אישור רשמי בשלב זה. בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת המקומיים שם נכתב כי "תנועת חמאס הודיעה כי שני המחבלים הם פעילים שלה".

המחבלים חאלד ומוחמד אלמח'מארה

בהודעה המיוחסת לחמאס בגדה המערבית נאמר: "אנו מברכים על הפיגוע הכפול שביצעו ח'אלד מח'אמרה ומוחמד מח'אמרה. שניהם פעילי חמאס מיטא שליד חברון ובניהם של אחים מהתנועה הכלואים בישראל".