המחבלים - בני דודים מהעיירה יטא, אחד מהם סטודנט מצטיין

חאלד ומוחמד אלמח'אמרה, בני 21 מהעיירה יטא שבדרום הר חברון, הם שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב אמש. סטודנטים בירדן טוענים כי אחד מהם הוא סטודנט מצטיין במחלקה להנדסה באוניברסיטה במדינה. מפרטי חקירת כוחות הביטחון עולה כי בן משפחתם היה מעורב בעבר ברצח יהודים

המחבלים: מוחמד וחאלד אלמח'אמרה

פחות מיממה לאחר הפיגוע הקטלני במתחם שרונה בתל אביב, מתגלים עוד פרטים על שני המחבלים שביצעו את הירי - ורצחו ארבעה בני אדם: השניים, שביצעו את הפיגוע כשהם לבושים בחליפות הם מוחמד וחאלד אלמח'אמרה, בני דודים בני 21 מהעיירה יטא שבדרום הר חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סטודנטים ירדנים מאוניברסיטת מואתה בעיר כרכ שבדרום ירדן, זיהו הבוקר את אחד מהם, חאלד אלמח'אמרה, כחברם ללימודים. לדבריהם, אלמח׳אמרה לומד בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה, במחלקה הנדסת חשמל - ואף נחשב לסטודנט מצטיין.

חאלד אלמח'אמרה באל אקצה

מפרטי חקירת האירוע עולה כי השניים הגיעו ממשפחה שמזוהה עם תנועת פת"ח, וקרובי משפחה שלהם ביצעו בעבר פיגועי טרור. אחד מקרובי משפחתם היה שותף לרצח של בני משפחת דיקשטיין בהר חברון לפני מספר שנים.

מדיווחים שונים ברמאללה ובקטאר עולה כי השניים ככל הנראה היו פעילי חמאס, אולם אין לכך כל אישור רשמי בשלב זה. בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת המקומיים שם נכתב כי ״תנועת חמאס הודיעה כי שני המחבלים הם פעילים שלה״.

המחבל הנוסף, מוחמד אלמח'אמרה

בהודעה המיוחסת לחמאס בגדה המערבית נאמר: "אנו מברכים על הפיגוע הכפול שביצעו ח'אלד מח'אמרה ומוחמד מח'אמרה. שניהם פעילי חמאס מיטא שליד חברון ובניהם של אחים מהתנועה הכלואים בישראל".

כוחות צה"ל פשטו על ביתו של אחד המחבלים

שעות ספורות לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב, פשטו כוחות צה"ל על ביתו של אחד המחבלים בעיירה יטא בדרום הר חברון. הכוחות ביצעו סריקות וחקרו את בני משפחתו של מח'אמרה. הכוחות כיתרו את העיירה ומנעו את הכניסות והיציאות למעט מקרים הומניטריים.

במהלך הלילה עצרו הכוחות, ביניהם דובדבן, גולני וכוחות הנדסה בחטמ"ר יהודה, 7 מבוקשים באזור יהודה ושומרון, החשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות. המעצרים בוצעו בביתא אל פוקא ובעוורתא, דרומית לשכם, בעוורתא, בבית סוריק, דרום-מערבית לרמאללה, בעיזרייה, צפון-מזרחית לבית לחם ובבית לחם. כל העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.