מילה עמדה להתחתן: "תמיד מחייכת"

הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעת הנרצחים בפיגוע שאירע אמש בתל אביב: עידו בן ארי בן 42 מר"ג נורה לעיני אשתו, מילה מישייב בת 32 מראשל"צ עמדה להתחתן עם בן זוגה, מיכאל פייגה בן 58 מר"ג היה ד"ר באוניברסיטת בן גוריון ואילנה נבעה בת 39 מת"א. 4 פצועים מהירי עדיין מאושפזים‎

עידו בן ארי ז"ל (באדיבות המשפחה)

הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעת הנרצחים בפיגוע אמש במתחם שרונה בתל אביב: עידו בן ארי, בן 42 מרמת גן, אילנה נבעה בת 39 מת"א, מיכאל פייגה בן 58 מרמת גן ומילה מישייב בת 32 מראשל"צ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן ארי, אב לשני ילדים, ישב עם אשתו טל במסעדה במתחם הבילוי והקניות בלב תל אביב כששני המחבלים החלו לירות ללא הבחנה. אשתו נפצעה בינוני בפיגוע והיא מאושפזת עדיין בבית החולים איכילוב. בת דודתו של בן ארי, נטע הוד, כתבה בחשבון הפייסבוק שלה פוסט שבו ספדה לו: "לוחם בסיירת מטכ"ל, מלח הארץ, בן דוד שלי, איך ממשיכים מפה עידו?".

בחברה המרכזית למשקאות קלים, בה עבד עידו, פרסמו הודעת אבל בה נכתב: "קבוצת החברה המרכזית כולה ודירקטוריון הקונצרן, מרכינים ראש על מותו הטראגי של עמיתנו עידו בן ארי שהיה קורבן לפעולת איבה. אנו מחבקים ושולחים תנחומיי שמים למשפחה ומקווים שלא תדע עוד צער".

ד"ר מיכאל פייגה ז"ל (דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

ד"ר מיכאל פייגה ז"ל הוא ראש התכנית ללימודי מדינת ישראל במדרשת שדה בוקר של אוניברסיטת בן-גוריון וסוציולוג של החברה הישראלית. ספר שפרסם בעבר זכה ב"פרס שפירא" לשנת 2010 המוענק לספר הטוב ביותר בלימודי ישראל שיצא לאור בשנה האחרונה.

"תושבי מדרשת בן גוריון המומים וכואבים את הרצחו של מיכאל פייגה, בפיגוע הנוראי בשרונה", נמסר בהודעת המדרשה. "מיכאל חבר סגל האקדמאי במכון בן גוריון לחקר ישראל והציונות, בעל ואב לשלוש בנות. משפחת פייגה התגוררה שנים רבות במדרשת בן גוריון ובחמש השנים האחרונות מתגורר עם נורית רעייתו במרכז הארץ".

"איך הכדורים חדרו את האיש החי הזה? את חוש ההומור שלו? את האנקדוטות ואת החדות? איך שיחת המסדרון של אתמול הפכה לשיחה האחרונה?", ספד לו חברו עדי שרזר בעמוד הפייסבוק שלו. "מיכאל פייגה , האדם הטוב הזה, אני לא מאמין".

זירת הפיגוע, אמש (פלאש 90)

משפחתה של מילה מישייב ז"ל, בת 32 מראשון לציון, מתגוררת באשקלון. מילה הותירה אחריה זוג הורים, שני אחים ואחות. עובדים סוציאליים מטעם אגף הרווחה של עיריית אשקלון הגיעו לבית המשפחה כדי להעניק להם סיוע. משייב התגוררה בראשון לציון יחד עם בן זוגה ולפי מקורביה השניים היו אמורים להתחתן בקרוב. היא חיכתה להיפגש עמו במתחם שרונה אמש כשהמחבלים פתחו בירי ממנו נפצעה ולאחר מכן מתה מפצעיה.

"מילה הייתה בחורה שכל הזמן צוחקת ומחייכת, עם חוש הומור", סיפרה קרובת משפחתה של מישייב ז"ל. "היא היתה בחורה חכמה ומשכילה, אקדמאית, תמיד היו הרבה חברים סביבה, תמיד היה נעים להיות לידה. אנשים אהבו אותה במשפחה ובכלל. זה לא הגיע לה".

ארבעה בני אדם נרצחו (רויטרס)

שבעה בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע הרצחני, לאחר ששני המחבלים פתחו באש לעבר מבלים במתחם שרונה בעיר. בבית החולים איכילוב מאושפזים עדיין שלושה פצועים במצב בינוני ושתי נשים שנפצעו קל שוחררו בלילה לביתן. בבית החולים תל השומר מאושפז פצוע נוסף במצב בינוני.

פשיטת צה"ל ביטא, הלילה (דו"צ)

שני המחבלים הם בני דודים בני 21 תושבי העיירה יטא בדרום הר חברון - מוחמד אחמד מוסא מחאמרה וחאליד מוחמד מוסא מחאמרה. כוחות הביטחון פשטו במהלך הלילה על העיירה, כיתרו אותה ועצרו מספר רב של חשודים בטרור בכל רחבי יהודה ושומרון.