צה"ל פשט על בית אחד המחבלים בעיירה יטא ליד חברון

כוחות צבא פשטו על ביתו של מוחמד מוסא מחאמרה, אחד משני המחבלים שרצחו אתמול ארבעה בני אדם בפיגוע בתל אביב, חקרו את בני משפחתו וביצעו סריקה. במקביל, הוקפאו ההקלות שניתנו לפלסטינים לרגל חג הרמאדן

שעות ספורות לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב פשטו כוחות צה"ל בלילה (חמישי) על ביתו בעיירה יטא בדרום הר חברון של מוחמד מוסא מחאמרה, אחד משני המחבלים בני ה-21 שרצחו אמש ארבעה בני אדם במתחם שרונה. הכוחות ביצעו סריקות וחקרו את בני משפחתו של מחאמרה. הכוחות כיתרו את העיירה ומנעו את הכניסות והיציאות למעט מקרים הומניטריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

במהלך הלילה עצרו הכוחות, ביניהם דובדבן, גולני וכוחות הנדסה בחטמ"ר יהודה, 7 מבוקשים באזור יהודה ושומרון, החשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות. המעצרים בוצעו בביתא אל פוקא ובעוורתא, דרומית לשכם, בעוורתא, בבית סוריק, דרום-מערבית לרמאללה, בעיזרייה, צפון-מזרחית לבית לחם ובבית לחם. כל העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

במקביל, בהתאם להערכת מצב הביטחונית שהתקיימה הלילה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט, הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי על הקפאת 204 היתרי כניסה לישראל של בני המשפחות של שני המפגעים.

יטא, הלילה (פלסטינים)

זירת הפיגוע, אמש (פלאש 90)

בנוסף, הוקפאו כל היתרי הכניסה לישראל לרגל חג הרמאדן - כ-83 אלף היתרים - בדגש על ביקורי משפחה של פלסטינים מאיו"ש, וכן ההקלות שניתנו לתושבי עזה לרגל חודש הראמדן, בדגש על התפילות בהר הבית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הלילה לזירת הפיגוע יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן והשר לביטחון פנים גלעד ארדן. נתניהו והשרים קיבלו סקירה בשטח והסבר ממפקד המחוז. ראש הממשלה פגש את המאבטח שירה באחד המחבלים ושמע ממנו על פעולתו.

בני משפחת המחבל נחקרו (פלסטינים)

"היה פה אירוע מאוד קשה של רצח בדם קר של מחבלים נפשעים, אני רוצה לשלוח קודם כל תנחומים למשפחות שעולמם חרב ברגע זה וכמובן גם איחולי החלמה לפצועים", אמר נתניהו. ראש הממשלה שיבח את הגבורה של האזרח שבפעולתו כנראה הציל חיי אדם וגם של המאבטח והשוטר שניטרלו את המחבלים, "פעלו במהירות ובמיומנות".

"קיימנו דיון על שורה של צעדים התקפיים והגנתיים שאנחנו ננקוט כדי לפעול מול התופעה החמורה הזאת של ירי", אמר ראש הממשלה. "היא בהחלט מאתגרת אותנו ואנחנו ניתן לה מענה". הוא הוסיף כי לצד הציפייה לערנות מירבית של האזרחים, תהיה פעולה נחרצת של המשטרה, של צה"ל ושל גורמי הביטחון האחרים. "לא רק לאתר כל משתף פעולה עם הרצח הזה, אלא גם למנוע פעולות נוספות", הסביר. "אנחנו בעיצומה של תקופה לא פשוטה. אנחנו נפעל בתקיפות ובשכל".