מפקד מחוז ת"א: לא הייתה התרעה

ניצב צ'יקו אדרי שמיהר לזירת פיגוע הירי במתחם שרונה הבטיח לתגבר את הכוחות אך הבהיר כי האירוע הסתיים. "כלי הנשק שהיו ברשותם נתפסו והחקירה בראשיתה", אמר. "הטרור לא יכניע אותנו", הוסיף ראש העיר ת"א-יפו רון חולדאי

זמן קצר לאחר ששני מחבלים פתחו בירי במתחם שרונה בת"א ופצעו 9 בני אדם, הגיע לזירה מפקד מחוז ת"א במשטרה ניצב צי'קו אדרי והבהיר כי יתוגברו הכוחות באזור. "אנו מדברים על פיגוע פח"ע די קשה בשרונה", אמר אדרי. "הגעה של שני מחבלים למתחם תוך שהן יורים באזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחד המחבלים נוטרל והשני פצוע ירי", הוסיף מפקד המחוז. "כלי הנשק שהיו ברשותם נתפסו והחקירה בראשיתה. כרגע ממה שעולה לא הייתה התרעה ואנו לא יודעים על מחבל נוסף שמסתובב, לכן מבחינתנו אפשר לחזור לשגרה".

גם ראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי הגיע לזירה ומסר את תנחומיו למשפחות. "אני מבקש מהציבור לשמור על רגיעה", אמר חולדאי. "נמשיך לחיות בעיר הזו, ליצור לבנות ולבלות בעיר הזו, כל טרור לא יכניע אותנו ואני מציע לשאוף לשלום. אנו נמצאים במרכזו של האירוע והחקירה נמשכת. אני מבקש להישמע להוראות ומחר לחזור לחיים כרגיל".

זירת האירוע הערב (פלאש 90)

כלי הנשק של המחבל


שלושה בני אדם נרצחו לאחר ששני מחבלים פתחו באש במספר מוקדים במתחם הקניות והבילוי שרונה מרקט בעיר. צוותי מגן דוד אדום העניקו טיפול ל-9 נפגעים ופינו 8 מהם לבית החולים איכילוב ופצוע נוסף במצב בינוני לבית החולים שיבא בתל השומר. באיכילוב נאלצו הרופאים לקבוע את מותם של ארבעה מהנפגעים. מצבו של פצוע נוסף מוגדר אנוש ומצבם של עוד 4 פצועים קשה.

שני המחבלים נוטרלו על ידי כוחות הביטחון במקום במהלך מנוסתם. אחד מהם נורה ברחוב הארבעה הסמוך ופונה לבית החולים. במשטרה קוראים לסקרנים להימנע מלהגיע לאזור ועורכים סריקות מחשש כי במקום הוטמנו מטעני חבלה.