עד ראייה: "הוא פשוט טבח באנשים"

שני מחבלים פתחו באש ללא הבחנה במתחם שרונה בת"א, רצחו ארבעה בני אדם ופצעו 6 נוספים. עדי ראייה שהיו במקום תיארו את הזירה קשה. "ראינו מחבל שביצע ירי לעבר האנשים עד שנגמרו לו הכדורים", סיפר אחד מהם. עובד במסעדת מקס ברנר: "המחבלים ישבו אצלנו והזמינו אוכל"

ארבעה בני אדם נרצחו ושישה נוספים נפצעו הערב (רביעי) בפיגוע ירי במתחם שרונה בתל אביב. שני המחבלים נלכדו ונוטרלו לאחר שניסו להימלט מהמקום. עדי ראייה שהיו במקום מתארים את הרגעים המפחידים ואת המראות הקשים של הפצועים מסביב. "היינו במקס ברנר בפנים, ישבנו ליד השולחן, פתאום היה מישהו מולי והוא ירה יריות ממש חזקות", תיארה סלמה שהייתה במסעדה בה החלו לירות המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סלמה שלא נפגעה מהירי תיארה את הפאניקה של האזרחים וסיפרה איך המחבל עמד מולה: "לא ידענו מה לעשות, כל האנשים צעקו וברחנו משם. ראיתי אותו הוא עמד ממש מולי, הוא היה לבוש שחור, רזה ועם רובה. הוא ירה יריות חזקות ואנשים ברחו. נמלטנו מהמסעדה ונכנסנו למרקט, אבל גם משם אנשים ברחו, אז בינתיים אנחנו הסתתרנו בתוך מסעדה".

"פשוט טבחו באנשים" (מוטי קרליץ / פלאש 90)

מסעדת מקס ברנר בה ישבו המחבלים

יוסף ג׳בארין, שעובד כברמן במקס ברנר אמר כי שני המחבלים ישבו במסעדה ואף הזמינו אוכל לפני שפתחו באש. "אלה היו שני בחורים שהיו לבושים בחליפות וישבו אצלנו והזמינו לאכול", סיפר . "הם ישבו וחיכו וכמה דקות אחרי שקיבלו את ההזמנה שמענו את הירי. התחילו צעקות וכולם ברחו אחורה אל המטבח. אחרי כמה דקות יצאתי וראיתי פצועים ואת כולם על הרצפה".

"היינו ב'מקס ברנר' וראינו את המחבל שביצע ירי לעבר האנשים עד שנגמרו לו הכדורים", סיפר ראם שרמן, עד ראייה נוסף. "הוא זרק את הנשק מתחת לכסא שהיה במקום. ניסיתי להעניק עזרה לפצועים שראיתי וכשהגיעו כוחות מד"א עזבתי".

כלי הנשק של המחבל

צוותי מד"א במתחם שרונה (מוטי קרליץ / פלאש 90)

"הייתי במונית ברחוב קרליבך כששמעתי את היריות", תיאר רונן, נהג מונית שחלף במקום. "ישר יצאתי מהמונית, שמעתי אנשים צועקים 'די', רצים לכל עבר בהיסטריה, שמעתי גם פיצוץ. ראיתי מחבל שכוחות הביטחון השכיבו על הרצפה, ירו ואזקו ומחבל אחד מנוטרל על הרצפה. הוא פשוט טבח באנשים, פשוט מטורף, אני מאוד מקווה ששר הביטחון יעשה את מה שצריך".