הנשק שנמצא אצל החולייה שחשודה בטרור יהודי

פרשת הטרור היהודי שנחשפה לפני כחודש וחצי העלתה עדויות לשימוש באמצעי לחימה, בהם רימונים ונשק חם צה"ליים, שהגיעו לידיהם של החשודים, ובטלפונים הניידים שלהם נמצא גם תיעוד לירי באש חיה. במשטרה ובפרקליטות מעריכים שהנשק הגיע מאחד החיילים החברים בהתארגנות, ומחר תבקש הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

הנשק מצה"ל - היורה אינו חייל: כך עולה מתיעוד שהגיע לידי כוחות המשטרה והשב"כ על קבוצת צעירים החשודים בפרשת טרור יהודי. במשטרה מעריכים שהנשק הגיע מחייל צה"ל, שהשתייך גם הוא להתארגנות שנחשפה לפני חודש וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטונים בהם נראים החשודים עושים שימוש בכלי הנשק, הכוללים מטווחים וריקודים עם נשקים מונפים באוויר, נמצאו בטלפונים הניידים של הנחקרים בפרשה.

במשטרה חושדים שאותו חייל שנידב את נשקו לטובת הירי, גם העביר חלק מאמצעי הלחימה שנמצאו, בין היתר, בביתם של שני קטינים הנאשמים בפרשה. הציוד שנמצא בחיפוש בבתיהם של חלק מהחשודים, בהם גם הקטינים, כולל גם רימונים מחסניות וכדורים לרובה 16M. לטענת החשודים הציוד הצה"לי נמצא בשטח.

החשד: חלק מאמצעי החקירה שימוש לתקיפת פלסטינים

מהחקירה, שהתנהלה בשירות הביטחון הכללי וביחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י, עולה כי חלק מאותם אמצעים כבר שימשו את ההתארגנות נגד אזרחים פלסטינים. בין היתר השליכו החשודים רימוני גז לעבר בית בביתילו. במקרה אחר השליכו בקבוקי תבערה בניסיון להצית בתים של פלסטינים בשנתם.

"השב"כ וגורמים אחרים הפרו בצורה מאוד מאוד גסה את הזכויות שלו כקטין, כחשוד", טוען עו"ד עמיקם הדר, פרקליטו של אחד הקטינים בפרשת הטרור היהודי. "הסיעו אותו בשבת, לקחו אותו ממקום למקום. אפילו לא אפשרו לו פגישה עם גורמי רווחה, פקידת סעד, קצינת מבחן - דברים מקובלים".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "החקירה בוצעה בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות והפיקוח של כלל הגורמים ובתי המשפט". עוד הוסיפו כי "הקטין לא הוסע בשבת במסגרת חקירתו".