פעיל חמאס חשף מידע על המנהרות

הותר לפרסם כי נער בן 17 המשתייך לזרוע הצבאית והיה פעיל במערך המנהרות נעצר כשחצה את הגדר לשטח ישראל. בחקירתו סיפק מידע רב על שיטות הפעולה של החופרים, על הקורסים וההכשרות וחשף מיקומי פירים

חשף מיקום של פירי מנהרות (רויטרס)

הותר לפרסום כי בפעולה משותפת של שירות הביטחון הכללי, צה"ל והיחידה המרכזית של משטרת ישראל, נעצר בחודש שעבר נער פלסטיני 17, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס בעזה לאחר שחצה את הגדר לשטח ישראל. בחקירתו סיפק מידע רב על מערך המנהרות ההתקפיות של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער שמשתייך לגדוד בית לאהיה של חמאס ומרבית פעילותו בוצעה בתחום המנהרות סיפר על גיוסו לארגון, על פעילות טרור בה היה מעורב, על הקורסים וההכשרות אותם עבר וכן סיפק מידע על פעילים רבים נוספים בזרוע הצבאית.

בחקירה נחשף מידע בעל ערך רב אודות פעילות חמאס בצפון הרצועה ובעיקר על המנהרות ההתקפיות של הארגון. כמו כן, התקבל מידע על שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות, דרכי התקשורת במנהרות וכן מיקומם של מוקדי חפירה רבים, האמורים לשמש את הנח'בה - יחידת העילית של הארגון - בעת לחימה עם ישראל במטרה לחדור לשטחה.

כוחות צה"ל בפיר מנהרה, ארכיון (ליאור וענונו ורפאל חיון)

לפני המידע שהעביר הנער, חמאס הקים רשת מסועפת של מנהרות להעברת לוחמים במרחב הרצועה הכוללת חדרי מנוחה שנועדו לשמש את הפעילים בחירום. למנהרות האלו יש פתחי כניסה רבים שחלקם נחפרים סמוך למבנים אזרחיים לרבות מגורי אזרחים תמימים, בתי ספר ומסגדים.