"השליכו בקת"בים בקיבוץ - כנקמה"

כתב אישום הוגש נגד שני צעירים תושבי סכנין, לאחר שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר מאהל בקיבוץ אשבל שבצפון הארץ. מכתב האישום עולה כי השניים ביצעו את המעשים כנקמה על ירי כוחות הביטחון לעבר הצעירה הערבייה שנחשדה כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה לפני כ-8 חודשים

הנאשמים בבית המשפט, הבוקר (חדשות 2)

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד שני צעירים מסכנין בגין קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק והצתה בזדון לאחר שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר מאהל בקיבוץ אשבל שבצפון. מחקירת משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי עולה כי השניים ביצעו את המעשה כנקמה על ירי כוחות הביטחון לעבר הצעירה הערבייה שנחשדה כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה בחודש אוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ביום פרסום תיעוד הירי לעבר הצעירה, אז החלו הפגנות ביישובים רבים במגזר הערבי. במספר מוקדים נרשמו עימותים עם השוטרים, ומפגינים שחסמו כבישים וזרקו אבנים ובקבוקי תבערה נעצרו.

במקרה המדובר, שני הנאשמים, עומר אבו ריא בן ה-27, וחברו מוחמד ריא בן ה-26, השתתפו בהפגנת מחאה שהתקיימה בעירם סכנין. לאחר ההפגנה, הנאשמים שאבו בשעות הערב דלק מאופנועו של עומר, ויצרו שישה בקבוקי תבערה.

השניים צעדו לעבר קיבוץ אשבל כשהם רעולי פנים ומחזיקים ברשותם את בקבוקי התבערה. כשהגיעו לאשבל, זחלו מתחת לשער האחורי של הקיבוץ וצעדו לעבר אוהל המשמש לפעולות חברתיות של תושבי המקום. בשלב זה, השניים הדליקו את בקבוקי התבערה באמצעות מצית שהביאו עימם, השליכו אותם לעבר המאהל וברחו מהמקום.

עו"ד אבי מנצור (חדשות 2)

"שני הצעירים לא עשו כלום", אמרו היום בני משפחותיהם של השניים בבית המשפט. "מאוד מוזר שכשמדובר בביטחון המדינה, כוחות הביטחון מצליחים לעצור חשודים כל כך מהר, אך כשמדובר בגל רציחות במגזר לא עושים דבר".

עורך הדין אבי מנצור, פרקליטו של אחד החשודים, טען כי מרשו הודה במעשה וכי לא מדובר בסוגייה הנוגעת לביטחון המדינה. "מרשי הביע חרטה", אמר. "מדובר בהתפרצות זעם רגעית וילדותית ולא מעבר לכך".