דרעי מזהיר: "העורף לא מוכן למלחמה הבאה"

פרסום ראשון: בשיחה עם שר הביטחון ליברמן בישיבת הממשלה, שנקלטה במצלמות, אמר שר הפנים: "יש פה מחדל נוראי. אין לנו מלאים, אין שום דבר". דרעי הזהיר: "כולם חיים בסמוך עלי, עד שייפול חלילה וחס משהו פה, ואז יבינו"

שר הפנים אריה דרעי, שמכהן גם כאחראי על המשק לשעת חירום, הזהיר הבוקר (חמישי) במהלך ישיבת הממשלה כי "העורף לא ערוך" למלחמה הבאה. "יש פה מחדל נוראי, אין לנו מלאים, אין לנו שום דבר", אמר דרעי באזניו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, כשחשב שהמצלמות כבויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני מתכוון ביום ראשון לעלות את זה בגדול, זה לא יכול להיות כזה דבר", אמר דרעי. "הם מטילים עלינו משימות המל"ל, הקשרים עם הרשויות המקומיות, ואין אגורה, אין תקנים, אין שום דבר. כולם חיים ב'סמוך עלי', עד שייפול, חלילה וחס, משהו פה ואז יבינו מה שזה".

ראש הממשלה נתניהו יכנס כבר ביום ראשון דיון בנושא היערכות העורף, כשיש המלצה של המועצה לביטחון לאומי שמשרד הפנים יהיה אחראי על הרשויות המקומיות במסגרת מה שמכונה "משק לשעת חירום". בשיחה עם ליברמן אמר לו דרעי כי "אני מוכן לקחת אחריות, אבל דורשים ממני גם אמצעים וגם תקציב".

גורמים מדיניים טוענים כי העורף כן ערוך וכי הוא נבחן בזמן אמת לפני שנתיים במבצע "צוק איתן". גורמים ביטחוניים טוענים שהעברת האחריות למשרד הפנים, כפי שמדובר בהמלצת המל"ל, לא עומדת על הפרק.