מסוק ישראלי חצה את הגבול ללבנון לזמן ממושך

פרסום ראשון: טייס מסוק ישראלי אזרחי שטס מקריית שמונה לנהריה, נכנס בשלב מסוים לשטח האווירי של דרום לבנון, מסיבה שעדיין אינה ברורה. יחידת הבקרה של חיל האוויר זיהתה אותו, הכווינה אותו בחזרה לשטח ישראל עד שנחת בשלום. נסיבות האירוע החריג נבדקות

המסוק שחצה את הגבול, השבוע

פרסום ראשון: מסוק אזרחי פרטי שהמריא ביום ראשון מקריית שמונה לנהריה, לא טס בנתיב שהוגדר לו - לאורך הגבול מדרום לגדר - אלא במסלול ישיר, מה שגרם לו לטוס במשך זמן ממושך מעל שטח דרום לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דוח חקירת התקרית, נכח הטייס הישראלי במשך ארבע דקות וחצי מעל דרום לבנון מסיבה שעדיין אינה ברורה. הוא טס בעומק של 3-5 קילומטרים בתוך השטח הלבנוני, וחלף מעל כפרים של חיזבאללה, בהם חולה, ברעשית, בינת ג'בל ואזור עיטה א-שעב.

אחרי שעבר הטייס לשטח הלבנוני, זיהתה יחידת הבקרה האווירית הצפונית של חיל האוויר את חצייתו וקראה לו בקשר מספר פעמים עד שהצליחה לדבר איתו. לאחר בירור הובן שמדובר בטייס ישראלי ולא בכלי טיס עוין, והכוחות הכווינו אותו בחזרה לשטח ישראל עד שנחת בבטחה.

המקרה דווח מיד לרשות התעופה האזרחית בישראל, שם פתחו בחקירה. רישיון הטיס האזרחי של הטייס נלקח ממנו, ונבדק כעת אם מדובר היה בחוסר התמצאות או בחציית גבולות מכוונת.

גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות 2 Online כי מדובר באירוע חריג מאוד וחמור ביותר, שרק מזל הפריד בינו לבין האפשרות שמישהו מחיזבאללה היה יורה לעברו ומפיל אותו.