"הממוגן בעולם": צפו בנמר ההנדסה בפעולה

נגמ"ש "נמר הנדסה", הנחשב לממוגן ביותר בעולם, חצה לראשונה תעלת נ"ט במהלך תרגיל ברמת הגולן. הנמר שהותאם במיוחד לשימוש כוחות ההנדסה, מאפשר לכוחות הלוחמים להתגבר על מכשולים בתנאי שטח קשים, עם המיגון המקסימלי של מערכת "מעיל רוח". צפו בנגמ"ש בפעולה

חיל הנדסה ערך אתמול (רביעי) תרגיל מחלקה ראשון מסוגו ברמת הגולן, בו חצו נגמ"שי "נמר" תעלת נ"ט. התרגיל, שהתקיים כחלק מאימון של חטיבה 188 ברמה, הינו מבחן השטח המחלקתי הראשון של נגמ"שי הנמר, שהותאמו לצרכים הייחודיים של לוחמי ההנדסה בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך התרגיל תרגלו הכלים הבקעה ופריצה וכן תרגולות מקצועיות של חיל ההנדסה, כמו התגברות על מכשולים. בסרטון שצולם נראה הנמר כשהוא חוצה תעלת נ"ט ללא שום הכנה או סיוע של אמצעי הנדסה, מניף ומשיק 'גשר יעד' ולאחר מכן נוסע עליו וחוצה תעלה אחרת.

נמר הנדסה, שמפתחת מנהלת המרכבה במשרד הביטחון (מנת"ק), נבנה בשלוש תצורות: נגמ"ש למפקד פלוגה עם כף דחפור, נגמ"ש למפקד מחלקה עם אמצעי פריצה ונגמ"ש לסמל מחלקה עם יכולות גרירה וגישור.

הפלטפורמות הייחודיות פותחו על גבי הנמ"ר, הנחשב לכלי הרק"מ הממוגן ביותר בעולם, ושהוכיח את יכולותיו בלחימה במבצע 'צוק איתן' מול איומים רבים. על פי החלטת משרד הביטחון, כל הנמרים החדשים ובהם גם נמרי ההנדסה יצוידו במערכת 'מעיל רוח', שנחלה הצלחה גדולה בהגנה על טנקי המרכבה ב"צוק איתן".