"האמת תצא לאור בבית המשפט"

עופר אוחנה, נהג האמבולנס שהגיע לזירת הירי במחבל המנוטרל בחברון וכעת נטען כי הוא זה שבעט את הסכין כך שתהיה קרובה יותר למחבל, מתייחס לראשונה לתיעוד שנחשף ומבהיר כי האמת תתגלה עם תום ההליך המשפטי. "מסרתי את כל המידע שהיה לי למצ"ח", הבהיר אוחנה

לאחר פרסום הסרטון אתמול (רביעי) מזירת הירי במחבל בחברון, בו נראה אדם בלתי מזוהה בועט בסכין לעברו למרות שהייתה מרוחקת - העלו במצ"ח את החשד כי נהג האמבולנס, עופר אוחנה, עומד מאחורי המעשה. הבוקר בשיחה לחדשות 2 Online הוא הבהיר אוינה כי האמת תצא לאור בבית המשפט. "מסרתי את כל המידע שהיה לי למצ"ח", הבהיר אוחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל עוד מתקיים הליך המשפטי אין לי שום כוונה להגיב, רק מתוך רצון עז לחקר האמת", אמר אוחנה. "לאחר שאמסור את עדותי לבית המשפט אם אקרא אליה, אשמח להגיב. כרגע אני לא מוכן להגיב רק כי חשוב לי שתצא האמת לא דרך התקשורת, אלא רק דרך בית המשפט".

בתיעוד החדש שפורסם אתמול נראית גופת המחבל לאחר הירי, כאשר הסכין רחוקה ממנה. לאחר מכן חולף האמבולנס במקום, וגלגל הרכב מזיז מעט את הסכין - ואז אדם (שדמותו לא נראית) בועט בסכין לעבר המחבל. בסוף הסרטון נשמע שוטר שואל את אותו אדם: "למה זרקת?".

ראש צוות החקירה במצ"ח, רס"ן רן קינן, סיפר לבית המשפט על המסקנות מהסרטונים שהוצגו במהלך הדיון: "לא צריך מומחה כדי לראות שהסכין רחוקה, וגם שימו לב שהחולצה של המחבל חצי פתוחה - זה 30 שניות לפני הירי", אמר קינן.

"אחרי הירי, הסכין הייתה עדיין במקומה. זמן קצר לאחר מכן יצא האמבולנס מהזירה, פגע בסכין והזיז אותה מעט לעבר המחבל", ציין קינן, אחד העדים המרכזיים במשפט, "הסכין נבעט על יד המחבל ככל הנראה על ידי עופר אוחנה, נהג האמבולנס".

ממשיכים לחקור את הראיות והטענות

"עופר אוחנה, נהג האמבולנס שהגיע, נתן לנו כמה פעמים עדות", הוסיף קינן. "הוצאנו צו בית משפט לקבל את הטלפון שלו והממצאים שפכו אור על האירוע. קיבלנו במהלך החקירה תיעוד נוסף של 'בצלם' בו רואים את אלאור יורד ולוחץ את ידו של אוחנה ואת ידו של ברוך מרזל".

"בחקירתו השנייה של אלאור עימתנו אותו עם הדברים שאמרו עדים אחרים, בהם תומר מסיקה שהחזיק את הקסדה שלו וטען כי לפני הירי אמר לו אזריה 'הוא דקר חבר שלי, מגיע לו למות'", ציין קינן. "אפשרנו לו לקרוא את העדויות של עדים אחרים. אחרי שקרא את העדויות בתיק, ביקש להוסיף שלפני הירי הוא בטוח לא דיבר עם תומר, מלבד 'תחזיק לי את הקסדה'".

במהלך הדיון התברר כי כדקה וחצי לאחר שאזריה ירה במחבל בחברון הוא שלח הודעת טקסט לאביו, ובה כתב: "היה לנו פיגוע, חבר שלי נפצע. החבר הרג את הראשון, אני הרגתי את השני".