מאיר אטינגר שוחרר מהמעצר המנהלי

פעיל הימין הקיצוני אטינגר יצא לחופשי אחרי 10 חודשים בהם שהה במעצר מנהלי. במערכת הביטחון התקבלה החלטה שלא לבקש להמשיך במעצרו, אך הוטל עליו מעצר לילי ונמנע ממנו ליצור קשר עם עשרות פעילי ימין - מחשש שיפיץ מסרים מסוכנים

מאיר אטינגר (ארכיון)

פעיל הימין הקיצוני יצא לחופשי: מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא ואחד ממנהיגי "המרד" לדברי המשטרה, שוחרר הבוקר (רביעי) ממעצר מנהלי בן עשרה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אטינגר שוחרר מכלא אשל שבדרום ומשם ימשיך לביתו שבצפת, בשל שורה של תנאים מגבילים שהוטלו עליו. המדינה קבעה לפעיל מספר הגבלות עם שחרורו: מעצר בית לילי, איסור יצירת קשר עם קרוב ל-90 פעילי ימין אחרים וצווי הרחקה מירושלים ומשטחי יהודה ושומרון - זאת מחשש שימשיך לנסות להפיץ מסרים שלדברי גורמים במערכת הביטחון עומדים בבסיסם של חלק גדול מפשעי השנאה שבוצעו ביהודה ושומרון בשנתיים האחרונות.

אטינגר נעצר בהליך מנהלי בצו של שר הביטחון היוצא יעלון, והוגדר כיעד המוביל והרוח החיה מאחורי פעילות הימין הקיצוני ופעולות הטרור היהודי בשנתיים האחרונות.

בחודש שעבר הוחלט במערכת הביטחון שלא לבקש להאריך את המעצר המנהלי פעם נוספת. גם לפני מעצרו, פעיל הימין היה נתון תחת שורה של הגבלות, בהן הרחקה משטחי יהודה ושומרון וכן הגבלות על כניסתו לירושלים.

לא יוכל ליצור קשר עם 90 פעילי ימין (אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)

"מעצר מיותר מהרגע הראשון"

עורך דין יובל זמר, שמייצג את אטינגר מטעם ארגון "חננו", הביע לפני כשבועיים שביעות רצון מהחלטה שלא לחדש את מעצר מרשו. "לאחר עשרה חודשים במעצר מיותר החל מהרגע הראשון, הגיעו גם שירות הביטחון והפרקליטות למסקנה המתבקשת מאליה שמר אטינגר לא מסוכן ולא נשקפת ממנו שום סכנה", אמר.

עו"ד זמר הוסיף: "אני כמובן שמח על ההחלטה הזו ועל הסיכום אליו הגענו, אך אני מצר על כך שלקח עשרה חודשים שבהם אדם ישב במעצר אך ורק בשל דעותיו. זה יום שמח אך גם יום עצוב מאוד לדמוקרטיה הישראלית".