"היה מלא בדם": חייל נדקר בת"א

פלסטיני דקר בן 19 עם מברג בשכונת נחלת יצחק. צוותי מד"א העניקו לו טיפול ומצבו הוגדר קל. החשוד, בן 17 - נעצר לחקירה. המשטרה: הרקע לאירוע כנראה לאומני‎. תיעוד המרדף ומעצר המחבל: "צעק 'אללה אכבר'"

פיגוע בתל אביב: חייל בן 19 נדקר ברחוב פרי מגדים בעיר. מצבו של החייל, שפונה על ידי צוות מד"א לבית החולים איכילוב, מוגדר קל. אמו של החייל סיפרה בשיחה עם חדשות 2: "הוא נדקר עם מברג וחברה שלו ראתה את הכל והזמינה אמבולנס. הוא היה כולו מלא דם וכאב לו. הוא נפצע בראש".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות משטרה שהגיעו למקום עצרו את החשוד בדקירה, פלסטיני בן 19 תושב סלפית מהשטחים. החשוד הועבר לחקירה בתשאול משטרת מרחב יפתח. הרקע לאירוע ככל הנראה לאומני.

מחקירה ראשונית עלה כי המחבל דקר את החייל באמצעות מברג ולאחר מכן נמלט לעבר בניין סמוך. עוברים ושבים החלו לרדוף אחרי המחבל והשתלטו עליו עד להגעת כוחות הביטחון.

המחבל - תושב השטחים בן 17

סמוך לשעה 19:10 נמסר למד"א על דקירת החייל. חובשים ופרמדיקים שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. 

החייל צעק: "מחבל!, מחבל!"

קובי נחום, עד ראייה לאירוע, רדף אחרי המחבל לאחר הדקירה. "נסעתי ביגאל אלון עם האופניים וראיתי מצד שמאל חייל נדקר על ידי מחבל", סיפר נחום. "החיייל צעק: 'מחבל! מחבל!', והמחבל צעק 'אללה אכבר!' 'אללה אכבר!'".

"נסעתי אחריו עם האופניים, אמרתי לו תעצור", תיאר נחום. "הוא בא לכיוון שלי, וזרקתי עליו את האופניים. רדפתי אחריו עם מקל". 

לירון אורפלי, זוכה התכנית הישרדות הידוע בכינויו "טילטיל", שהה באותה שעה בצילומים שנערכו לתכנית טלוויזיה בכיכובו באזור הפיגוע. "אני מצלם את התכנית שלי ופתאום אני שומע צעקות, צרחות", ציין אורפלי. "לא הבנתי מה זה ואז מישהי צעקה 'מחבל, מחבל'".

"עזבתי הכל ורצתי עם קרש באמצע הכביש", הוסיף אורפלי. "מסמנים לי שהוא נכנס לבניין. כולם עזבו הכל, נכנסנו לבניין, ראיתי דם על הרצפה".

החייל פונה לביה"ח איכילוב

החייל הפצוע בבית החולים