3 נערים נעצרו בחשד לביצוע פיגוע דקירה בירושלים

הותר לפרסום: שלושה קטינים בני 16-17 מג'בל מוכבר חשודים בביצוע הפיגוע בטיילת ארמון הנציב לפני כשבועיים, בו נפצעו בינוני שתי קשישות. בחקירתם עלה כי שניים מהם דקרו את הנשים בגרזן ובסכין והשלישי, שהיה שותף לתכנון, ברח מחשש שבית משפחתו ייהרס. לפי החשד, הם תכננו לבצע פיגוע נוסף שסוכל

3 קטינים נעצרו בחשד לביצוע פיגוע (תיעוד מבצעים מד"א)

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל נעצרו שלושה נערים בני 16-17, תושבי שכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, בחשד שביצעו את פיגוע הדקירה בטיילת ארמון הנציב ב-10 למאי. מחקירתם עלה כי הם בחרו בקבוצה של חמש קשישות שצעדו בטיילת כיעד לפיגוע. שניים תקפו בגרזן ובסכין והשלישי, שהיה שותף לתכנון בחליט לברוח מחשש שבית משפחתו ייהרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיגוע התבצע לפני כשלושה שבועות, כשחמש קשישות בנות 70 עד 80 צעדו בשביל הסמוך לטיילת ארמון הנציב. במהלך הצעידה הן חלפו על פני הקטינים, שלפתע התנפלו על הקשישות ופצעו שתיים מהן באורח בינוני לפני שנמלטו.

את הסכין והגרזן שהיו ברשותם השליכו החשודים תוך כדי מנוסתם, ובהמשך חזר אחד מהם, לקח אותם והחביאם בג'בל מוכבר. בחקירתם עלה כי השלושה תכננו מראש לבצע פיגוע נגד יהודים.

שתי קשישות נפצעו בינוני בפיגוע (תיעוד מבצעים מד"א)

שניים מהחשודים תכננו לבצע פיגוע דקירה נוסף, אך הם נעצרו לפני שהוציאו אותו לפועל. עוד עלה בחקירה, כי אִמו של אחד מהחשודים נעצרה לפני כשבוע על ידי שוטרי מחוז ש"י בחשד שהתכוונה לבצע פיגוע דקירה במעבר הזיתים בירושלים.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי שיבח את תפקוד השוטרים והחוקרים. "המשטרה תמשיך לפעול בנחישות למען ביטחון כלל תושבי הבירה", הבהיר. "נפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותנו ונניח יד על כל מפגע למיצוי חומרת הדין עמו".