פרסום ראשון: יחידת קישור לסוריה

בשנות ה-80 כשישב צה"ל בדרום לבנון, הפעיל הצבא יחידת קישור ללבנון שמטרתה חיזוק הקשרים עם האזרחים בלבנון. כעת, באופן דומה, הודיע צה"ל על הקמת יחידת קישור לסוריה שמטרתה ביסוס הקשרים עם האזרחים החיים סמוך לגבול עם ישראל, על רקע מלחמת האזרחים והשלטון הרעוע

יחידה חדשה תקשר עם אזרחי סוריה הסמוכים ל

פרסום ראשון: על רקע מלחמת האזרחים בסוריה, שגולשת לא פעם מעבר לגבול עם ישראל, הודיע צה"ל כי החל בהקמת יחידת קישור לסוריה, בדומה ליחידות הקישור שפעלו בעבר מול לבנון ועזה. מטרת המהלך היא הגדלת הקשר הקיים עם התושבים הסורים הסמוכים לגבול ישראל, כפי שמתבטא בשנים האחרונות בטיפול ההומניטרי בפצועים הסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים פועל צה"ל לביסוס הקשר עם האוכלוסייה האזרחית מעבר לגבול ברמת הגולן. ההבנה במערכת הביטחון היא שאין באזורים הסמוכים לגבול שלטון מרכזי כדוגמת ממשלת סוריה של אסד שהתפרקה כמעט לחלוטין, ולכן ממסדים את הקשרים שהתבססו מאז החלה מלחמת האזרחים.

בשנים בהן צה"ל ישב בדרום לבנון פעלה יחידת קישור לבנון (יק"ל) שהייתה אחראית על הקשר עם האזרחים הלבנונים, ובהם הנוצרים שלחמו לצד צהל במסגרת צד"ל (צבא דרום לבנון). היחידה החדשה תהווה המשך ישיר לטיפול ביותר מאלפיים פצועים סורים בשטח ישראל בשנים האחרונות.