"הלוויית המחבל – מקוממת ומטרידה"

הוריו של החייל אלאור אזריה מתחו ביקורת חריפה על החזרת גופתו של המחבל שנורה על ידי בנם ועל הלווייתו שנערכה בחברון: "המחבל בא לרצוח לוחמים וזוכה להלוויה המונית ואלאור עדיין בתנאי מעצר"

הלוויית המחבל בחברון (רויטרס)

מחלוקת סביב קבורתו של המחבל מחברון: הוריו של החייל אלאור אזריה, שמואשם בהריגה לאחר שירה במחבל המנוטרל, מותחים הערב (שבת) ביקורת חריפה על ההחלטה להחזיר את גופתו לרשות הפלסטינית ועל ההלוויה שנערכה לו בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מקומם, מטריד ועצוב לראות שהמחבל שבא לרצוח לוחמים זוכה להלוויה המונית עם קריאות נקם בישראל כשהוא עטוף בדגל חמאס ומובל כגיבור - בעוד אלאור שלנו עדיין נמצא בתנאי מעצר ומואשם בהריגה רק כי פעל על מנת להגן על עצמו", אמרו ההורים.

"התביעה, עם סוללה של תובעים, מתייצבים לכל דיון כדי להכפיש ולהרשיע את אלאור שלנו בכל מחיר", הוסיפו ההורים. "עד מתי נכיל את חוסר הצדק הזה ומסע הייסורים הזה? אנו קוראים להנהגה - תחזירו לנו את הילד".

כאלף פלסטינים השתתפו היום בהלווייתו של המחבל עבד אל פתח א-שריף. גופתו של א-שריף הוחזרה אמש על ידי ישראל לרשות הפלסטינית - קצת יותר מחודשיים לאחר התקרית.

אלאור אזריה בבית הדין (עזרי עמרם, חדשות 2)

גופתו של המחבל נעטפה בדגל חמאס ובמהלך ההלוויה הקצרה בחברון צעקו נוכחים "נקמה" וקראו קריאות בגנות ישראל, אך על פי רוב מסע ההלוויה הסתיים ללא הפרות סדר משמעותיות. עם זאת, בני משפחתו של שריף טענו כי סירבו לקבל את התנאים של ישראל בנוגע לסידורי ההלוויה.

בתחילת השבוע התחדש בבית הדין הצבאי משפטו של אזריה. השופטת, סא"ל מאיה הלר, נענתה לבקשת צוות ההגנה של החייל לנהל את המשפט בהליך מואץ. עוד לפני כן היא הסכימה לבקשת ההגנה להחליף את אחד השופטים, סא"ל יוגב יפרח, בטענה שהוא חבר של אחד מהעדים המרכזיים של התביעה. השופטת החליפה אותו בקצין אחר, סא"ל ירון סיטבון.

עורכי דינו של אזריה - אילן כץ, אייל בסרגליק ובנימין מלכא - אמרו בפתח הדיון כי "התביעה הצבאית צריכה לקבל החלטות, לא מתוך כוונה לרצות את מי שעומד בראש המערכת, אלא מתוך בחינה אמיתי של החומר. אנחנו אומרים באחריות: גם אם יעשו 80 אלף סיבובים על החומר הזה, אין יסוד לעבירה של הריגה".