הירי במחבל המנוטרל בחברון: הגופה הושבה

על פי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית, הלווייתו של עבדל פתח א-שריף, שביצע פיגוע דקירה ולאחריו נורה ע"י החייל אלאור אזריה, תתקיים מחר אחר הצהריים

זירת האירוע בחברון (רויטרס)

כלי תקשורת ברשות הפלסטינית דיווחו כי גופתו של המחבל שנורה בחברון על ידי החייל אלאור אזריה הוחזרה לבני משפחתו. הלווייתו, כך על פי הדיווח, צפויה להתקיים מחר (שבת).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבדל פתח א-שריף נורה בשעה ששכב מנוטרל על הקרקע לאחר שביצע פיגוע דקירה בחברון. גופתו הועברה לבית החולים בחברון, עלה עוד מהדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". משפחתו הודיעה כי  תקיים את הלווייתו מחר אחר הצהריים.

בסוף חודש מרס תועד החייל אלאור אזריה יורה בא-שריף לאחר שדק חייל בן 20 בכניסה לשכונת תל-רומיידה בחברון. בתיעוד מאותו אירוע, שהפיצה עמותת "בצלם", נראה אזריה כשהוא יורה בראשו.

בסרטון שצילם מתנדב בצלם, נראה אחד משני המחבלים שביצעו את הפיגוע כשהוא שוכב על גבו במשך קרוב לשתי דקות. בשלב מסוים ומסיבה שאינה לגמרי ברורה מתקרב אחד החיילים לעברו של המחבל, דורך את נשקו ויורה בראשו.

לאחר חקירת המקרה, בה מסר אזריה גרסאות שונות לגבי האירוע, ולאחר דיונים בבית הדין הצבאי, הוחלט להעמיד את אזריה לדין באשמת הריגה.

גרסאות שונות לאירוע

בחקירתו הראשונה בפני חוקר מצ"ח ביום האירוע הסביר אזריה את הירי בין היתר כך: "הסתכלתי עליו וראיתי שהוא מזיז את הראש, והיד שלו הייתה במרחק נגיעה מהסכין שאיתה דקר, סכין שחורה. הוא הזיז את היד לכיוון הסכין".

עם זאת, בסרטון נוסף מיום האירוע, שנחשף לפני כשבועיים בחדשות 2, נראה המרחק הגדול בין המחבל, שנראה מנוטרל לגמרי, לסכין. בתביעה טוענים כי זו הוכחה לכך שלא ניתן לטעון שהסכין הייתה במרחק נגיעה. בהמשך, אזריה אף טען כי מעילו הנפוח של המחבל ביום חם הוסיף לחשד. עם זאת, התביעה טוענת כי הסרטון מוכיח שהמעיל לא היה חריג.