"משה, איזה מצביא": כך נפרדו מיעלון לפני עשור

יממה לפני שיעזוב שוב את הקריה – הפעם כשר הביטחון המתפטר, צף ברשת סרטון הפרידה שהפיקו עבורו קציני המטכ"ל ב-2005, לאחר שסיים את תפקידו כרמטכ"ל. צפו ברמטכ"לים לשעבר חלוץ וגנץ וקצינים בכירים נוספים מפזזים ומזמרים ומרעיפים שבחים על יעלון

בלדה לעוזב הקריה, שוב: לפני 11 שנים, עזב הרמטכ"ל דאז משה (בוגי) יעלון את בסיס הקריה, לאחר שסיים כהונה בת 3 שנים כמפקד צה"ל. אתמול (שישי) הודיע רא"ל במיל' יעלון, שהפך לשר הביטחון של מדינת ישראל, על התפטרותו ועזיבתו את הממשלה והכנסת - וברשת צף מחדש סרטון הפרידה שהפיקו עבורו אז בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקליפ הפרידה מיעלון, שהופק ביוני 2005, נראים עשרות קצינים בכירים - בהם גם מי שכיהנו בעצמם כרמטכ"לים, רא"ל במיל' דן חלוץ ורא"ל במיל' בני גנץ, סגני הרמטכ"ל לשעבר משה קפלינסקי, דן הראל ויאיר נווה, ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי-פרקש, ראש אכ"א לשעבר וחבר הכנסת היום אלעזר שטרן, מפקד חיל האוויר לשעבר אליעזר שקדי, מפקד פיקוד הדרום לשעבר והשר שנבחר רק אתמול להחליף את יעלון בקבינט, יואב גלנט, מפקד פיקוד הצפון לשעבר אודי אדם, שנבחר רק לאחרונה על ידי יעלון להתמנות למנכ"ל משרד הביטחון, ועוד ועוד בכירים שרים ומצדיעים לרמטכ"ל היוצא.

"משה משה, איזה מצביא, תורה כל כך טובה הביא",  שרו הקצינים, "משה משה, איזה נביא, ידע שכל נביא אמת חייב להיות חייל קרבי". כבר אז, בשיר המיוחד שהכינו לכבודו, בחרו הקצינים להדגיש את המצפן הערכי שהוביל את יעלון בתפקידו - בזמני שלום ולוחמה: "בתוך היער הסבוך של בעיות הביטחון, ניצב איתן בסערות, תמיד משה היה אלון. תמד החזיק את המצפן וגם קבע בלי להסס את המצפן של המצפון, לא יחליף שום GPS".

הרמטכ"ל לשעבר חלוץ מזמר בקליפ הפרידה (דובר צה"ל)

זמן קצר לאחר שנודע ליעלון שייאלץ לוותר על תפקידו כשר הביטחון עבור אביגדור ליברמן - זאת כחלק מהרחבת הממשלה, הגיב לראשונה לעזיבתו הצפויה את התפקיד ואמר: "מנהיגות אמיתית לא הולכת אחרי עגל הזהב" - ובכך העביר ביקורת מרומזת על ראש הממשלה נתניהו. הקצינים שנפרדו מיעלון לפני עשור, השתמשו באותו הביטוי - בהקשר אחר: "לחם גם הוא על התקציב, ממש בטקטיקה של קרב, כי לפעמים את הלוחות שוברים על עגל הזהב".

כאילו ניבאו את שיקרה, בחרו המפקדים לסיים את קליפ הפרידה מיעלון בנבואה שהגשימה את עצמה: "ועוד למד מהתנ"ך כי כל דבר לקרות עלול, והמפקד הכי בכיר גם הוא נמצא על זמן שאול. אנחנו מצדיעים לך".