יעלון פורש: "חוסר אמון בנתניהו"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הטיל פצצה פוליטית והודיע כי הוא פורש מהממשלה ומהכנסת "עקב התנהלות נתניהו וחוסר האמון בו". מקורבי יעלון: "מדובר בפסק זמן ולא בפרישה מהחיים הפוליטיים"

עוזב את החיים הפוליטיים. יעלון

אחרי השערות ודיווחים על צעדיו הבאים של שר הביטחון, הודיע הבוקר (שישי) משה (בוגי) יעלון על התפטרותו. הוא התקשר לנתניהו זמן קצר לפני שפרסם זאת רשמית: "הודעתי הבוקר לראש הממשלה כי בעקבות התנהלותו בהתפתחויות האחרונות, ונוכח חוסר האמון בו, אני מתפטר מהממשלה ומהכנסת ונוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים". עם זאת הדגישו מקורביו של יעלון כי "מדובר בפסק זמן ולא בפרישה מהפוליטיקה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אמש עוד פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי בעקבות הפרסומים על המינוי המסתמן של אביגדור ליברמן לשר הביטחון, שוחח ראש הממשלה נתניהו עם יעלון בניסיון להרגיעו ואמר לא כי "כלום עוד לא סגור" - ולכן טרם הציע לו את תיק החוץ. היום דיווחו גורמים בסביבת נתניהו כי ראש הממשלה אמר ליעלון שתיק החוץ שלו, אם ירצה להישאר, אך יעלון השיב כי אין שום הצעה שתשאיר אותו בממשלה לאור ההתפתחויות האחרונות. עוד הוסיפו מקורביו כי אין ליעלון כל כוונה להצטרף למפלגת העבודה.

"חוסר אמון ברה"מ" (רויטרס)

נתניהו וליברמן (פלאש 90, אמיל סלמן, רויטרס)


מרגע ההודעה על מינוי הצפוי של ליברמן החלו גורמים בסביבתו של יעלון להמליץ לו לסרב להצעת נתניהו, אם זו תגיע - ולהתפטר. לטענתם, ליעלון אסור להיות עלה תאנה לממשלה או לספק לה תעודת הכשר. עליו לפרוש ולחכות להזדמנות הבאה לשדרג את מעמדו בזכות התמיכה בקרב אנשי המרכז והימין המתון. בעקבות פרישתו של יעלון יושבע לכנסת מספר 33 בליכוד - יהודה גליק.

אתמול, בתגובה ראשונה להדחתו ממשרד הביטחון, אמר יעלון כי "אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי מאלה שיוצאים ובקול רם תוקפים את הערכים הבסיסיים, למרות שבשקט אתה מקבל המון אימיילים, וואטסאפים ומסרונים וכו', של תמיכה", אמר יעלון. "אני משוכנע שהרוב השפוי לא שם, ואיסתרא בלגינא קיש קיש קריא - אבן קטנה בחבית ריקה עושה רעש גדול, אבל האבן היא לא קטנה, היא כבר לא קטנה".

"עצם העובדה ששליחי ציבור מתבטאים באופן שאולי רוצה לרצות קולות מסוימים בחברה, אבל תוך איבוד מצפן מוסרי בשאלות בסיסיות, שלי הן מובנות מאליהן - אני לא יכול להגיד שלא הופתעתי. אבל זה בדיוק תפקידנו, ואם אני צריך לתת עצת זהב, זה לנווט לפי מצפן ולא לפי שבשבת רוחות", הוסיף יעלון בכינוס של ראשי תנועות בקריה.